Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2008

Poradnik: eXperience112

Redakcja GRYOnline.pl, 12 maja 2008, 17:03

„W oceanicznej zatoce stoi potężny i mocno zniszczony tankowiec. Kiedyś stanowił placówkę naukowo–badawczą tajemniczego projektu „Edehn” nadzorowanego przez rząd i armię. Teraz jest opustoszały i zdewastowany, a po jego mieszkańcach ślad zaginął. Jednak, kiedy zapuścisz się pod pokład, przekonasz się, że w jednej z kajut śpi kobieta... "

Twórcy Resident Evil i Devil May Cry pracują nad nowymi grami

Jiker, 12 maja 2008, 15:05

Byli pracownicy studia Clover – w tym twórca cyklu Resident Evil, Shinji Mikami – zrzeszeni pod nazwą Platinum Games, poinformowali o rozpoczęciu prac nad trzema nowymi grami. Wydawcą każdej z nich będzie japoński koncern Sega. Informacje te przedstawił jeden z zachodnich serwisów, jednakże przed kilkudziesięcioma minutami usunął je (przyczyny nie są znane).

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2008)

Jiker, 12 maja 2008, 14:34

Kontynuacja Skies of Arcadia w planach, darmowy dodatek do TimeShifta, w sieci zadebiutowała nowa wersja Nexuiza – zapraszamy Was do weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Szczegóły dotyczące limitowanej edycji MGS4
Szczegóły dotyczące limitowanej edycji MGS4

Brenda, 12 maja 2008, 13:47

Jak donosi Konami Digital Entertainment, Limitowana Edycja najnowszej odsłony serii przygód Solid Snake’a, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, dostępna będzie również w Europie. Ponadto, każdy, kto złoży zamówienie pre-orderowe, otrzyma dodatkowo płytę DVD Metal Gear Saga Vol.2.

EMPiK - Top Lista - tydzień 19 (12/05/08)

Przemysław Zamęcki, 12 maja 2008, 13:30

Nowy tydzień, więc przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 5 a 11 maja i zostały zebrane w 113 salonach sieci.

Deskorolka i Wii Balance Board. EA zapowiada Skate It

Przemysław Zamęcki, 12 maja 2008, 13:01

Koncern Electronic Arts zapowiedział grę zatytułowaną Skate It, która trafi jedynie do posiadaczy konsol firmy Nintendo, Wii i DS-a.

EA kupuje nowy serwis twórcy Napstera

Brenda, 12 maja 2008, 12:19

Shawn Fanning, znany założyciel legendarnego Napstera, ma teraz nową pracę. Zatrudniony został przez Electronic Arts, które kupiło jego projekt o nazwie Rupture za $30 milionów dolarów. Dla przypomnienia, Rupture to wirtualna społeczność graczy w Word of Warcraft.

Europejski debiut Super Smash Bros. Brawl pod koniec przyszłego miesiąca
Europejski debiut Super Smash Bros. Brawl pod koniec przyszłego miesiąca

Jiker, 12 maja 2008, 12:10

Z oficjalnych informacji opublikowanych przez europejski oddział koncernu Nintendo wynika, że tutejsza premiera Super Smash Bros. Brawl – bijatyki z postaciami ze świata Nintendo i nie tylko – odbędzie się 27 czerwca bieżącego roku.

Otwarte beta-testy Home w listopadzie
Otwarte beta-testy Home w listopadzie

Jiker, 12 maja 2008, 12:00

Serwis Home – to brzmi dumnie. Na tyle, że w krótkim czasie urósł on do miana jednej z najważniejszych funkcji sieciowych konsoli PlayStation 3. Do tej pory możliwość przetestowania „grywalnej” wersji tego programu znajdowała się w sferze marzeń większości posiadaczy czarnuli. Sytuacja ta ulegnie zmianie już niedługo, bo w listopadzie bieżącego roku.

Premiera WiiWare w USA

vampire, 12 maja 2008, 11:17

Dziś w Stanach Zjednoczonych ma swoją premierę serwis WiiWare, a tym samym Amerykanie mogą już pobrać za jego pośrednictwem sześć gier. Niestety nie znamy jeszcze tytułów, które otrzymają Europejczycy wraz z debiutem WiiWare na Starym Kontynencie, co nastąpi już 20 maja. Miejmy jednak nadzieję, że lista gier premierowych nie wypadnie gorzej w porównaniu z tą zza oceanu.

Rare ujawnia nowe fakty z życia cyklu Viva Pinata
Rare ujawnia nowe fakty z życia cyklu Viva Pinata

Jiker, 12 maja 2008, 10:45

Studio Rare obudziło się wreszcie z zimowego letargu, przedstawiając nam nie tylko pierwsze zrzuty ekranowe z nowej odsłony Banjo-Kazooie, ale także kolejne fakty z życia cyklu Viva Pinata. Najważniejsze z nich prezentujemy Wam poniżej.

Pierwsze screenshoty z nowego Banjo
Pierwsze screenshoty z nowego Banjo

Przemysław Zamęcki, 12 maja 2008, 10:10

Czy uznawana kiedyś za najlepszy team deweloperski na świecie ekipa Rare jest jeszcze w stanie wyprodukować naprawdę dobrą grę? Znakomita pod skrzydłami Nintendo i tylko niezła od chwili przejęcia przez Microsoft, jak do tej pory zaserwowała nam trzy tytuły na konsole obecnej generacji – Perfect Dark Zero, Kameo: Elements of Power i Viva Pinata.

Dofus 2.0 ukaże się pod koniec roku
Dofus 2.0 ukaże się pod koniec roku

vampire, 12 maja 2008, 09:51

Francuskie studio Akma zapowiedziało niedawno wydanie ulepszonej wersji swojego MMORPG - Dofus. Gra w swojej obecnej wersji cieszy się ogromną popularnością - przyciągnęła do siebie aż 7 milionów osób z całego świata oraz doczekała się dodatku opatrzonego podtytułem The Riders of the Dragoturkey.

Pecety żyją i mają się dobrze, wynika z najnowszych badań NPD

Przemysław Zamęcki, 12 maja 2008, 08:18

Organizacja NPD zajmująca się badaniem i analizą amerykańskiego rynku przedstawiła dane, z których wynika, że wartość subskrypcji dokonywanych w grach online rocznie przekracza miliard dolarów.