Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2008, 13:01

Deskorolka i Wii Balance Board. EA zapowiada Skate It

Koncern Electronic Arts zapowiedział grę zatytułowaną Skate It, która trafi jedynie do posiadaczy konsol firmy Nintendo, Wii i DS-a.

Koncern Electronic Arts zapowiedział grę zatytułowaną Skate It, która trafi jedynie do posiadaczy konsol firmy Nintendo, Wii i DS-a.

Skate It należeć ma do cieszącej się olbrzymią popularnością wśród graczy nowej marki gier skate’boardowych, którą w zeszłym roku zainicjowało wydanie na konsole Xbox 360 i PS3 gry Skate. Dzięki innowacyjnemu sterowaniu i znakomitej fizyce, programowi udało zepchnąć się w cień największą konkurencję – serię sygnowaną nazwiskiem Tony’ego Hawka.

Jednak Skate It nie zamierza być wcale ubogim krewnym popularnego poprzednika. W wersji na Wii gra wykorzystywać ma Wii Balance Board, a więc słynną już „wagę” oferowaną wraz z programem Wii Fit. Oczywiście nie zabraknie również wsparcia dla wiimote’a, dzięki któremu oprogramowanie doskonale ma orientować się, jakie ruchy i tricki właśnie wykonujemy. W wersji na DS-a ciężar sterowania przejmie na siebie stylus.

Skate It trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Przy okazji notki prasowej, EA informuje także, że w produkcji znajduje się sequel Skate. Platformami docelowymi ponownie będą konsole Microsoftu i Sony. Zainteresowani znajdą w serwsie IGN również wywiad z producentem wykonawczym Skate It, panem Scottem Blackwoodem, krótki zwiastun oraz pierwsze screenshoty.