Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 maja 2008

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (21 - 27 kwietnia)

Przemysław Zamęcki, 1 maja 2008, 15:21

Przed Wami kolejne notowanie japońskiej listy najlepiej sprzedających się gier w tygodniu pomiędzy 21 a 27 kwietnia. Ranking stworzony został dzięki monitoringowi przeprowadzanemu przez organizację Media Create, zajmującą się badaniem i analizą rynku w Japonii.

Produkcja GTA IV kosztowała sto milionów dolarów

Przemysław Zamęcki, 1 maja 2008, 15:17

W wywiadzie udzielonym serwisowi TimesOnline, Leslie Benzies, producent gry Grand Theft Auto IV ujawnił, ile w przybliżeniu mogło kosztować stworzenie powyższego tytułu.

Infogrames przejmuje pełną kontrolę nad Atari Inc.

Przemysław Zamęcki, 1 maja 2008, 12:52

Na początku marca informowaliśmy o tym, że firma Infogrames chciałaby całkowicie przejąć kontrolę nad Atari Inc., który jak do tej pory, pomimo posiadania większości akcji przez francuski koncern – 51.4%, był autonomicznym oddziałem wydawniczym na terenie Ameryki Północnej. Jak się okazuje, właśnie doszło do porozumienia.

Blizzard wykupuje domenę Diablo3.com

Jiker, 1 maja 2008, 12:18

Diablo3.com – popularny serwis fanowski poświęcony cyklowi Diablo, ale i nie tylko – zmienił nazwę na DiabloFans.com. Doszło do tego w wyniku interwencji firmy Blizzard, która zdecydowała się na wykupienie domeny jednoznacznie utożsamianej z oczekiwaną od wielu lat kontynuacją słynnego hack’n’slasha.

Innowacyjne echochrome debiutuje na amerykańskim rynku
Innowacyjne echochrome debiutuje na amerykańskim rynku

Jiker, 1 maja 2008, 11:48

echochrome wzbudza wiele sympatii. Dzieje się tak od chwili oficjalnej zapowiedzi gry, do której doszło w trakcie konferencji koncernu Sony przeprowadzonej w ramach zeszłorocznego E3 Media & Business Summit. Teraz ta sympatia i ciekawość może zostać przekuta na rzeczywistą sprzedaż. Stało się tak za sprawą amerykańskiej premiery gry. Data europejskiej nie jest jeszcze znana.

Świetna sprzedaż GTA IV w Wielkiej Brytanii

Jiker, 1 maja 2008, 11:28

Zainteresowanie Grand Theft Auto IV było ogromne. Nie dziwi więc doskonała sprzedaż najnowszej produkcji firmy Rockstar Games. Z informacji opublikowanych przez brytyjską organizację Chart-Track wynika, że przygody Nico Bellica uzyskały miano najszybciej sprzedającej się produkcji wydanej na konsole nowej generacji w Wielkiej Brytanii.