Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 maja 2008

Paradox Interactive zapowiada grę Dark Horizon
Paradox Interactive zapowiada grę Dark Horizon

Vercetti, 29 maja 2008, 20:30

Nowojorski oddział firmy Paradox Interactive poinformował, że znana z wydania serii Europa Universalis grupa pracuje teraz nad nowym, kosmicznym symulatorem. Dark Horizon, bo o nim mowa, według zapewnień producentów ma przypomnieć nam czasy Freelancera i Wing Commandera. Pozycja trafi do posiadaczy pecetów jeszcze w tym roku.

Dodatkowa zawartość do pecetowej wersji Mass Effect opóźniona
Dodatkowa zawartość do pecetowej wersji Mass Effect opóźniona

Vercetti, 29 maja 2008, 16:50

Bring Down the Sky, pierwsze poważne rozszerzenie do gry Mass Effect, trafi na komputery osobiste z lekkim poślizgiem. Projekt, za który właściciele Xboksów 360 muszą płacić sumę 400 Microsoft Points, podczas gdy właściciele pecetów otrzymają go za darmo, wbrew obietnicom nie ujrzał światła dziennego w dniu amerykańskiej premiery.

Wielka Brytania: Xbox 360 dogania PS3 dzięki GTA IV

Vercetti, 29 maja 2008, 15:30

W miesiąc po premierze najwyżej ocenianej gry tego roku firma Chart-Track podała informacje o tym, jak Grand Theft Auto IV przyczyniło się do sprzedaży konsol w Wielkiej Brytanii. Po debiucie magnum opus Rockstara ze sklepowych półek zaczęło znikać o 47% Xboksów 360 więcej niż zwykle. W analogicznym okresie Sony zanotowało wzrost sprzedaży PlayStation 3 o 8%.

Penny Arcade Adventures podbija Xbox Live Arcade

Brenda, 29 maja 2008, 15:04

Według statystyk udostępnionych na łamach serwisu VGChartz, pierwszy epizod Penny Arcade Adventures zrobił niesamowitą furorę na Xbox Live Arcade, zarabiając w pierwsze trzy dni 330 tys. dolarów (ok. 16,5 tys. ściągnięć). Jak widać, całkiem spora cena jak na grę-odcinek (20 dolarów), nie stanowi problemu dla szerokiej grupy subskrybentów Xbox Live.

Galerie i zwiastuny filmowe z Ubidays
Galerie i zwiastuny filmowe z Ubidays

Vercetti, 29 maja 2008, 14:26

Rozpoczęta wczoraj wieczorem impreza UbiDays przyniosła nam wiele nowych faktów na temat najbliższych planów koncernu Ubisoft. Ujawniając szczegóły dotyczące swoich kolejnych przedsięwzięć, francuski wydawca nie zapomniał również o opublikowaniu premierowych screenshotów i trailerów z nadchodzących pozycji. Wydane dotąd materiały zebraliśmy w poniższą listę:

Magazyn EGM o Gears of War 2

Przemysław Zamęcki, 29 maja 2008, 13:13

W najnowszym numerze magazynu Electronic Gaming Monthly pojawiły się nowe informacje dotyczące sequela jednej z najpopularniejszych strzelanin firmy Epic Games, Gears of War.

Najlepiej sprzedające się marki Ubisoftu

Przemysław Zamęcki, 29 maja 2008, 12:21

Niedawno prezentowaliśmy Wam listę najlepiej sprzedających się gier japońskiej firmy Capcom, dzisiaj, w związku z odbywającą się w Paryżu imprezą UbiDays, Ubisoft ujawnił listę najlepiej sprzedających się marek, których wydawcą jest właśnie francuski koncern.

Nadchodzi nowy Fatal Frame
Nadchodzi nowy Fatal Frame

fsm, 29 maja 2008, 12:18

Nintendo ujawniło datę wydania nowej części znanej serii konsolowych horrorów z aparatem fotograficznym w roli głównej. Poznaliśmy również zarys fabuły gry.

Gry w Unii Europejskiej są popularniejsze niż w USA

vampire, 29 maja 2008, 12:05

Unia Europejska jest obecnie drugim najbardziej liczącym się regionem na świecie w dziedzinie wirtualnej rozrywki. Pierwszeństwa, choć nieznacznie, ustępuje jedynie Azji, prześciga natomiast Stany Zjednoczone. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Games dla ISFE (Interactive Software Federation of Europe).

Single player w Far Cry 2 starczy na około 50 godzin
Single player w Far Cry 2 starczy na około 50 godzin

vampire, 29 maja 2008, 10:53

Jak pamiętamy, pierwszy Far Cry był bardzo udanym FPS-em, który zapewniał dłuższą rozgrywkę niż większość wydawanych obecnie gier tego typu. W przypadku drugiej części, tworzonej już nie przez Crytek, lecz Ubisoft Montreal, powinniśmy spodziewać się znacznie dłuższej zabawy. Według twórców ukończenie kampanii dla pojedynczego gracza powinno zająć około 50 godzin.

Dodatek do gry Europa Universalis 3 w sprzedaży

Przemysław Zamęcki, 29 maja 2008, 10:40

Firma Paradox Interactive poinformowała wczoraj, że w sprzedaży dostępny jest już dodatek do gry Europa Universalis 3: Napoleon’s Ambition zatytułowany In Nomine.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 maja 2008)

Jiker, 29 maja 2008, 09:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: złota edycja Anno 1701, oficjalny serwis internetowy Prizefightera, nowe gry od Nintendo, szczegóły na temat edycji specjalnej Gears of War, debiut Lost Planet: Extreme Condition Colonies Edition. Życzymy miłej lektury.

Kalypso Media zapowiedziało nową przygodówkę - Ceville
Kalypso Media zapowiedziało nową przygodówkę - Ceville

vampire, 29 maja 2008, 09:20

Firma Kalypso Media zapowiedziała wczoraj wydanie Ceville, przygodówki typu point and click autorstwa nowego niemieckiego dewelopera o wdzięcznej nazwie - Boxed Dream. Produkcja powinna ukazać się w Europie w listopadzie tego roku, na temat ewentualnej premiery poza Starym Kontynentem nic nie wiadomo.

Bioshock na PS3 oficjalnie
Bioshock na PS3 oficjalnie

fsm, 29 maja 2008, 09:05

Nareszcie mamy oficjalne potwierdzenie od 2K Games – Bioshock na pewno pojawi się na PlayStation 3 jeszcze w tym roku. Dokładnie w październiku.

Gra bazująca na filmie Jamesa Camerona „Avatar” będzie prawdziwie trójwymiarowa
Gra bazująca na filmie Jamesa Camerona „Avatar” będzie prawdziwie trójwymiarowa

fsm, 29 maja 2008, 08:38

Podczas trwającej w Paryżu imprezy Ubidays, szef Ubisoftu Yves Guillemot potwierdził, że jedno ze studiów developerskich Ubisoft tworzy w pełni trójwymiarową grę bazującą na powstającym filmie Jamesa Camerona.

Saints Row 2 dopiero w październiku
Saints Row 2 dopiero w październiku

vampire, 29 maja 2008, 07:52

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy wyczekują premiery gangsterskiej gry Saints Row 2, przypominającej pod wieloma względami produkcje RockStar. Jak poinformował wczoraj koncern THQ, jej światowa data premiery została przesunięta z 26 sierpnia na 14 października. Czyli ukaże się w trzecim, a nie jak wcześniej zapowiadano drugim kwartale roku fiskalnego firmy.