Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 maja 2008

Oficjalnie zapowiedziano MySims Kingdom na Wii i DS-a. Pierwsze kadry

Von Zay, 14 maja 2008, 18:27

Nie widać końca niekończącej się sagi o wirtualnych ludzikach – widać natomiast nowe jej odsłony. Tym razem Electronic Arts oficjalnie przedstawia MySims Kingdom dla Wii oraz Nintendo DS.

Haze równie dobry, co The Orange Box. Famitsu wystawia noty

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 17:59

Najnowszy numer japońskiego magazynu poświęconego grom video, Famitsu, zrecenzował kilka konsolowych gier, które właśnie pojawiają się lub za chwilę pojawią na tamtejszym rynku.

EA przedstawiło podsumowanie roku fiskalnego 2008

vampire, 14 maja 2008, 14:19

Electronic Arts przedstawił swoje wyniki za czwarty kwartał roku fiskalnego 2008, a także cały rok rozliczeniowy kończący się 31 marca. Co prawda w przeciągu ostatnich 12 miesięcy firma zwiększyła przychody do 3.67 miliarda dolarów, jednakże nie przyniosła zysku. Koncern poniósł stratę w wysokości aż 454 milionów dolarów.

Sprzedaż produktów Sony w roku fiskalnym 2007/2008

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 13:44

Internetowy serwis Reutersa przedstawił raport, z którego wynika, że w 2007 roku fiskalnym, który zakończył się 31 marca, Sony sprzedało 9.24 milionów egzemplarzy PlayStation 3. W tym roku, do klientów ma trafić 10 milionów konsol.

Family Trainer zadebiutuje we wrześniu na Starym Kontynencie
Family Trainer zadebiutuje we wrześniu na Starym Kontynencie

vampire, 14 maja 2008, 12:45

Firma Atari zapewne widząc sukces jaki odnosi Wii Fit w Europie postanowiła pójść za ciosem i wydać Family Trainer autorstwa Namco Bandai na Starym Kontynencie (w Stanach Zjednoczonych znany pod nazwą Active Life: Athletic World). To co wyróżnia tę produkcję to dodatkowy kontroler – Wii Dance Mat (mata z oznaczonymi przyciskami), dzięki któremu możemy wziąć udział w szeregu mini-gier.

Alan Wake i Halo Wars w 2009 roku?
Alan Wake i Halo Wars w 2009 roku?

Marcin Łukański, 14 maja 2008, 12:30

Jak się okazuje, czas konferencji Microsoftu, to nie tylko dobre wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że nie ujrzymy w tym roku dwóch gier pretendujących do dumnego miana „hitu”. Mowa o Alan Wake oraz Halo Wars.

Porzucony projekt twórcy Penumbra do pobrania za darmo
Porzucony projekt twórcy Penumbra do pobrania za darmo

vampire, 14 maja 2008, 11:45

Unbirth jest pierwszym projektem Thomasa Gripa, założyciela studia Frictional Games znanego z cyklu Penumbra. Niestety z różnych względów nigdy nie ujrzał światła dziennego jako produkt komercyjny. Jednak twórca tej przygodówki uległ w końcu prośbom fanów Penumbry i zdecydował się udostępnić wersję alfa gry w sieci torrent. Pliki możemy znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Domniemana lista zmian w wiosennej poprawce Xbox 360
Domniemana lista zmian w wiosennej poprawce Xbox 360

Marcin Łukański, 14 maja 2008, 11:30

Serwis Kotaku dotarł do ciekawej listy, dzięki której możemy zapoznać się z domniemanymi zmianami, jakie czekają na nas w wiosennej poprawce do Xboxa 360. Oczywiście, bez oficjalnego oświadczenia ze strony Microsoftu, powinniśmy traktować całą listę jako plotkę, tym niemniej, już wiele razy okazało się, że gwałtowne „wycieki” informacji były prawdziwe.

Plany wydawnicze Elektroników na lato 2008

fsm, 14 maja 2008, 11:21

Między majem a wrześniem 2008 Electronic Arts szykuje szereg premier bardzo ciekawych gier, stworzonych przez jedne z najbardziej znanych studiów developerskich. Zapraszamy do zapoznania się z planem wydawniczym amerykańskiego giganta.

Twórcy serii Shadowgrounds pracują nad nowymi grami

Thorwalian, 14 maja 2008, 10:40

Fińskie studio Frozenbyte znane przede wszystkim z dość ciepło przyjętej przez graczy serii Shadowgrounds, zapowiedziało rozszerzenie swojego portfolio o dodatkowe pozycje. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu prasowym, konkretnie chodzi o trzy tajemnicze projekty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 maja 2008)

Jiker, 14 maja 2008, 10:30

Oferta Steam poszerzona, rozpoczęto beta-testy Requiem: Bloodymare, Dracula: Origin debiutuje na światowym rynku, Officers już niedługo w sprzedaży – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

MGS 4 osiągnął status złoty, pojawiły się kolejne informacje na temat filmu
MGS 4 osiągnął status złoty, pojawiły się kolejne informacje na temat filmu

vampire, 14 maja 2008, 09:58

W końcu gra Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots osiągnęła złoty status, jej światowa premiera ma odbyć się 12 czerwca. Produkcja trwała aż cztery lata i jak wiadomo na dzień dzisiejszy nie ma szans na pojawienie się MGS4 na innej platformie niż PS3.

Microsoft Gamer's Day - pierwsze szczegóły
Microsoft Gamer's Day - pierwsze szczegóły

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 08:24

Zaledwie przed tygodniem odbyła się impreza o nazwie PlayStation Day zorganizowana przez firmę Sony. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jakich tytułów w najbliższej przyszłości mogą spodziewać się przede wszystkim posiadacze konsoli PlayStation 3. Największy konkurent japońskiego koncernu, nie zasypia jednak gruszek w popiele i wczorajszego dnia w San Francisco zorganizował Microsoft Gamer’s Day.

Grand Theft Auto IV trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 07:59

W ostatnim miesiącu czy się tego chciało czy nie, uczestniczyło się w zabawie, w której wszyscy zastanawiali się jakie rekordy pobije Grand Theft Auto IV i kiedy to nastąpi. Jak się okazuje, wystarczył zaledwie jeden dzień, aby dzieło panów z Rockstara trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa.

Japończycy zakupili ponad sześć milionów Wii

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 07:35

Która z konsol obecnej generacji zdobędzie największą popularność? O ile w przypadku Europy czy nawet Stanów Zjednoczonych pytanie tego typu wciąż pozostaje otwarte, o tyle w Japonii zwycięzca może być tylko jeden. Nintendo Wii.

Age of Conan - garść statystyk

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2008, 07:20

Age of Conan: Hyborian Adventures norweskiej firmy Funcom, według wszelkiego prawdopodobieństwa może stać się największym konkurentem World of Warcraft. Eidos, będący wydawcą Conana podzielił się z graczami kilkoma ciekawymi statystykami.