Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2008

Poradnik: UEFA Euro 2008

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2008, 19:51

„Na długo przed Mistrzostwami Euro 2008 najwspanialsi trenerzy zastanawiali się, co zrobić, by prowadzona przez nich drużyna osiągnęła sukces w turnieju. Podobną zagwozdkę zgotowano graczom, którzy zdecydowali się na zakup produkcji EA Sports. Jak wiadomo – także w futbolu diabeł tkwi w szczegółach. W niniejszym poradniku postaram się przedstawić je wszystkie, a przynajmniej te warte Waszej uwagi."

Znamy wstępne wymagania StarCrafta II
Znamy wstępne wymagania StarCrafta II

Vercetti, 21 maja 2008, 17:30

Nader intrygujące wieści pojawiły się w najnowszym numerze hiszpańskiego magazynu Micromania. Redaktorzy wspomnianego czasopisma wybrali się z wizytą do siedziby studia Blizzard Entertainment i wyciągnęli z twórców StarCrafta II przesłanki o wymaganiach sprzętowych nadchodzącego projektu.

Twórcy Battlefield Heroes nie nastawiają się na zysk
Twórcy Battlefield Heroes nie nastawiają się na zysk

Vercetti, 21 maja 2008, 16:40

Jakkolwiek nagłówek niniejszej wiadomości nie sprawia może wrażenia szczególnie odkrywczego, skoro najnowsza produkcja studia DICE będzie rozprowadzana za darmo, to nie sposób ukryć, że tak, jak za każdą grą, tak i za Battlefield Heroes kryją się pieniądze. O finansach właśnie rozmawiali z producentem sieciowej strzelaniny, Benem Cousinsem, przedstawiciele serwisu videogaming247.

IQ Publishing wprowadza na rynek pada dla prawdziwego kibica
IQ Publishing wprowadza na rynek pada dla prawdziwego kibica

Vercetti, 21 maja 2008, 13:30

Podczas gdy kadra Leo Beenhakkera odbywa zgrupowanie w niemieckim Donaueschingen, rodzime firmy myślą już nad tym, jak podgrzać atmosferę towarzyszącą Euro 2008. Na cokolwiek oryginalny pomysł wpadła spółka IQ Publishing, która z okazji nadchodzących Mistrzostw Europy (a i z myślą o sierpniowych igrzyskach olimpijskich) postanowiła wprowadzić na rynek Pad Wiernego Kibica Biało-Czerwonych.

Imperialistyczne zapędy Square Enix

Thorwalian, 21 maja 2008, 12:55

Japoński Square Enix, znany doskonale choćby fanom serii Final Fantasy, coraz poważniej próbuje zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowym rynku. Plan jest prosty, a zdradził go w rozmowie z agencją Reuters, prezes firmy, Yoichi Wada.

Amerykańska premiera Postala w reżyserii Uwe Bolla
Amerykańska premiera Postala w reżyserii Uwe Bolla

vampire, 21 maja 2008, 12:22

Już za dwa dni w Stanach Zjednoczonych swoją premierę będzie miał najnowszy film niesławnego Uwe Bolla, który mimo dezaprobaty fanów gier (wyrażoną chociażby w formie petycji) wciąż tworzy kolejne produkcje na nich oparte. Tym razem chodzi oczywiście o Postala - film według reżysera miał osiągnąć większy sukces niż Indiana Jones Spielberga.

Beautiful Katamari na Wii anulowane

Vercetti, 21 maja 2008, 11:20

Posiadacze innych platform niż Xbox 360 w kontekście premiery gry Beautiful Katamari mogą już mówić o pewnym fatum. Najpierw produkcja studia Namco Bandai ominęła konsolę PlayStation 3, pozostawiając użytkowników sprzętu Sony na lodzie, a teraz podobny los spotka właścicieli Wii.

Twórcy Undertow częścią Epic Games
Twórcy Undertow częścią Epic Games

Vercetti, 21 maja 2008, 10:45

Niezależne dotąd studio Chair Entertainment, znane ze stworzenia strzelaniny Undertow na potrzeby usługi Xbox Live Arcade, zostało w całości wykupione przez firmę Epic Games. Taka właśnie informacja pojawiła się w oświadczeniu prasowym amerykańskiej korporacji, która ujawniła przy okazji swoje plany co do nowego nabytku.

Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

vampire, 21 maja 2008, 10:19

Nie mają szczęścia twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World. Jak pamiętamy, pod koniec 2003 roku wykradzione zostały dwa poziomy pierwszej części serii, wtedy jeszcze znanej pod tytułem - S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost. Teraz dowiadujemy się, że coś podobnego stało się z najnowszą odsłoną cyklu - ostatnio w sieciach P2P możemy znaleźć wykradzioną wersję demo pre-afla Clear Sky, która przygotowana została z myślą o zeszłorocznych E3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 09:59

Ninja w kieszeni, klasyczne reedycje, Quake w achievementach, pistolet Drake’a, wyniki finansowe Capcomu, i weekend z nagrodami w Savage 2 to główne tematy, jakie znajdziecie w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”.

Skate 2 - pierwsze zwiastuny
Skate 2 - pierwsze zwiastuny

Vercetti, 21 maja 2008, 09:45

Po tym, jak gra skate. zdobyła w oczach odbiorców spore uznanie i zdaniem wielu przewyższyła nawet konkurencyjne Tony Hawk’s Proving Ground, koncern Electronic Arts postanowił pójść za ciosem i wydać drugą odsłonę swego hitu. Choć od zaanonsowania Skate’a 2 minął ponad tydzień, dotąd nie mieliśmy okazji przyjrzeć mu się z bliska.

Premiera Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness już dzisiaj
Premiera Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness już dzisiaj

vampire, 21 maja 2008, 09:19

Już dziś o godzinie 10.00 rano w sieci Xbox Live pojawi się pierwszy epizod gry opartej na bazie popularnego internetowego komiksu - Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness. Natomiast gracze komputerowi (zarówno posiadacze PC jak i Macintoshy) zainteresowani tą produkcją mogą nabyć ją za pośrednictwem serwisu GreenHouse.

Efekty DirectX 10 na konsolach obecnej generacji są możliwe
Efekty DirectX 10 na konsolach obecnej generacji są możliwe

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 08:22

Kiedy na deskach kreślarskich powstawały pierwsze konsole obecnej generacji, nikt jeszcze nie myślał o DirectX 10 jako integralnej części ich systemów. Zresztą API to (czyli zestaw funkcji wspomagających generowanie grafiki) i tak w zasadzie mogłoby dotyczyć jedynie Xboksa 360, który budową najbardziej zbliżony jest do architektury typowego peceta.

Greenpeace zwraca uwagę na związki toksyczne używane w produkcji konsol

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:40

Być graczem – to brzmi dumnie. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad spustoszeniami, jakie czynią nasze komputery i przede wszystkie konsole w środowisku naturalnym? I nie chodzi tutaj o ogromne zużycie prądu (choć to również), ale przede wszystkim o sposób produkcji podzespołów i politykę największych koncernów.

Bruckheimer wybrał perskiego księcia
Bruckheimer wybrał perskiego księcia

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:20

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że w końcu wybrano odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie jednej z najsłynniejszych serii gier w historii branży – Prince of Persia.

Microsoft rozważy zwiększenie maksymalnego limitu gier w usłudze XBLA
Microsoft rozważy zwiększenie maksymalnego limitu gier w usłudze XBLA

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:16

W wywiadzie udzielonym serwisowi Games Industry, David Edery zajmujący się planowaniem i rozwojem Xbox Live Arcade powiedział, że Microsoft rozważa zwiększenie maksymalnego limitu wielkości gier dostępnych w tej usłudze. Wczoraj pojawiła się informacja, jakoby maksymalną wielkością miałoby być od teraz aż 350 MB.