Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2008

Poradnik: UEFA Euro 2008

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2008, 19:51

„Na długo przed Mistrzostwami Euro 2008 najwspanialsi trenerzy zastanawiali się, co zrobić, by prowadzona przez nich drużyna osiągnęła sukces w turnieju. Podobną zagwozdkę zgotowano graczom, którzy zdecydowali się na zakup produkcji EA Sports. Jak wiadomo – także w futbolu diabeł tkwi w szczegółach. W niniejszym poradniku postaram się przedstawić je wszystkie, a przynajmniej te warte Waszej uwagi."

Znamy wstępne wymagania StarCrafta II

Vercetti, 21 maja 2008, 17:30

Nader intrygujące wieści pojawiły się w najnowszym numerze hiszpańskiego magazynu Micromania. Redaktorzy wspomnianego czasopisma wybrali się z wizytą do siedziby studia Blizzard Entertainment i wyciągnęli z twórców StarCrafta II przesłanki o wymaganiach sprzętowych nadchodzącego projektu.

Twórcy Battlefield Heroes nie nastawiają się na zysk

Vercetti, 21 maja 2008, 16:40

Jakkolwiek nagłówek niniejszej wiadomości nie sprawia może wrażenia szczególnie odkrywczego, skoro najnowsza produkcja studia DICE będzie rozprowadzana za darmo, to nie sposób ukryć, że tak, jak za każdą grą, tak i za Battlefield Heroes kryją się pieniądze. O finansach właśnie rozmawiali z producentem sieciowej strzelaniny, Benem Cousinsem, przedstawiciele serwisu videogaming247.

IQ Publishing wprowadza na rynek pada dla prawdziwego kibica

Vercetti, 21 maja 2008, 13:30

Podczas gdy kadra Leo Beenhakkera odbywa zgrupowanie w niemieckim Donaueschingen, rodzime firmy myślą już nad tym, jak podgrzać atmosferę towarzyszącą Euro 2008. Na cokolwiek oryginalny pomysł wpadła spółka IQ Publishing, która z okazji nadchodzących Mistrzostw Europy (a i z myślą o sierpniowych igrzyskach olimpijskich) postanowiła wprowadzić na rynek Pad Wiernego Kibica Biało-Czerwonych.

Imperialistyczne zapędy Square Enix

Thorwalian, 21 maja 2008, 12:55

Japoński Square Enix, znany doskonale choćby fanom serii Final Fantasy, coraz poważniej próbuje zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowym rynku. Plan jest prosty, a zdradził go w rozmowie z agencją Reuters, prezes firmy, Yoichi Wada.

Amerykańska premiera Postala w reżyserii Uwe Bolla

vampire, 21 maja 2008, 12:22

Już za dwa dni w Stanach Zjednoczonych swoją premierę będzie miał najnowszy film niesławnego Uwe Bolla, który mimo dezaprobaty fanów gier (wyrażoną chociażby w formie petycji) wciąż tworzy kolejne produkcje na nich oparte. Tym razem chodzi oczywiście o Postala - film według reżysera miał osiągnąć większy sukces niż Indiana Jones Spielberga.

Beautiful Katamari na Wii anulowane

Vercetti, 21 maja 2008, 11:20

Posiadacze innych platform niż Xbox 360 w kontekście premiery gry Beautiful Katamari mogą już mówić o pewnym fatum. Najpierw produkcja studia Namco Bandai ominęła konsolę PlayStation 3, pozostawiając użytkowników sprzętu Sony na lodzie, a teraz podobny los spotka właścicieli Wii.

Twórcy Undertow częścią Epic Games

Vercetti, 21 maja 2008, 10:45

Niezależne dotąd studio Chair Entertainment, znane ze stworzenia strzelaniny Undertow na potrzeby usługi Xbox Live Arcade, zostało w całości wykupione przez firmę Epic Games. Taka właśnie informacja pojawiła się w oświadczeniu prasowym amerykańskiej korporacji, która ujawniła przy okazji swoje plany co do nowego nabytku.

Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

vampire, 21 maja 2008, 10:19

Nie mają szczęścia twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World. Jak pamiętamy, pod koniec 2003 roku wykradzione zostały dwa poziomy pierwszej części serii, wtedy jeszcze znanej pod tytułem - S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost. Teraz dowiadujemy się, że coś podobnego stało się z najnowszą odsłoną cyklu - ostatnio w sieciach P2P możemy znaleźć wykradzioną wersję demo pre-afla Clear Sky, która przygotowana została z myślą o zeszłorocznych E3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 09:59

Ninja w kieszeni, klasyczne reedycje, Quake w achievementach, pistolet Drake’a, wyniki finansowe Capcomu, i weekend z nagrodami w Savage 2 to główne tematy, jakie znajdziecie w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”.

Skate 2 - pierwsze zwiastuny

Vercetti, 21 maja 2008, 09:45

Po tym, jak gra skate. zdobyła w oczach odbiorców spore uznanie i zdaniem wielu przewyższyła nawet konkurencyjne Tony Hawk’s Proving Ground, koncern Electronic Arts postanowił pójść za ciosem i wydać drugą odsłonę swego hitu. Choć od zaanonsowania Skate’a 2 minął ponad tydzień, dotąd nie mieliśmy okazji przyjrzeć mu się z bliska.

Premiera Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness już dzisiaj

vampire, 21 maja 2008, 09:19

Już dziś o godzinie 10.00 rano w sieci Xbox Live pojawi się pierwszy epizod gry opartej na bazie popularnego internetowego komiksu - Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness. Natomiast gracze komputerowi (zarówno posiadacze PC jak i Macintoshy) zainteresowani tą produkcją mogą nabyć ją za pośrednictwem serwisu GreenHouse.

Efekty DirectX 10 na konsolach obecnej generacji są możliwe

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 08:22

Kiedy na deskach kreślarskich powstawały pierwsze konsole obecnej generacji, nikt jeszcze nie myślał o DirectX 10 jako integralnej części ich systemów. Zresztą API to (czyli zestaw funkcji wspomagających generowanie grafiki) i tak w zasadzie mogłoby dotyczyć jedynie Xboksa 360, który budową najbardziej zbliżony jest do architektury typowego peceta.

Greenpeace zwraca uwagę na związki toksyczne używane w produkcji konsol

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:40

Być graczem – to brzmi dumnie. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad spustoszeniami, jakie czynią nasze komputery i przede wszystkie konsole w środowisku naturalnym? I nie chodzi tutaj o ogromne zużycie prądu (choć to również), ale przede wszystkim o sposób produkcji podzespołów i politykę największych koncernów.

Bruckheimer wybrał perskiego księcia

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:20

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że w końcu wybrano odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie jednej z najsłynniejszych serii gier w historii branży – Prince of Persia.

Microsoft rozważy zwiększenie maksymalnego limitu gier w usłudze XBLA

Przemysław Zamęcki, 21 maja 2008, 07:16

W wywiadzie udzielonym serwisowi Games Industry, David Edery zajmujący się planowaniem i rozwojem Xbox Live Arcade powiedział, że Microsoft rozważa zwiększenie maksymalnego limitu wielkości gier dostępnych w tej usłudze. Wczoraj pojawiła się informacja, jakoby maksymalną wielkością miałoby być od teraz aż 350 MB.