Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2008, 09:59

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 maja 2008)

Ninja w kieszeni, klasyczne reedycje, Quake w achievementach, pistolet Drake’a, wyniki finansowe Capcomu, i weekend z nagrodami w Savage 2 to główne tematy, jakie znajdziecie w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”.

Ninja w kieszeni, klasyczne reedycje, Quake w achievementach, pistolet Drake’a, wyniki finansowe Capcomu, i weekend z nagrodami w Savage 2 to główne tematy, jakie znajdziecie w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”.

Ninja Gaiden Dragon Sword

Europejską premierę kieszonkowych przygód Ryu Hayabusy na Nintendo DS zaplanowano na 13 czerwca tego roku, a więc zaledwie tydzień po premierze pełnoprawnej drugiej części Ninja Gaiden, która będzie miała miejsce 6 czerwca. Ta druga gra trafi do użytkowników Xboksów 360.

Telefoniczna klasyka

Electronic Arts i japoński Taito podpisały umowę, na mocy której tytuły znajdujące się w ofercie tej drugiej z firm trafią do użytkowników telefonów komórkowych. EA Mobile zajmie się przeniesieniem klasycznych serii, takich jak Cooking Mama, Space Invaders, Arkanoid, Bubble Bobble, Puzzle Bobble i Rainbow Island.

Kieszonsolkowa klasyka

Skoro zaczęliśmy od klasyków, to pozostańmy przy nich jeszcze przez chwilę. Square Enix zaanonsował, że europejscy posiadacze konsolek Ninendo DS i PlayStation Portable od 4 lipca będą mogli zaopatrzyć się w remaki dwóch gier: Space Invaders Extreme i Arkanoid DS. Oczywiście oba powyżej wymienione tytuły należą do Taito.

Enemy Territory: Quake Wars

Serwis Splash Damage ujawnił kompletną listę achievementów z gry Enemy Territory: Quake Wars w wersji dla Xboksa 360. Całość do sprawdzenia w tym miejscu.

Uncharted: Drake’s Fortune

Kilka dni temu w Sieci gruchnęła wiadomość, że fani gry Uncharted, która swoją premierę miała pod koniec ubiegłego roku za pomocą serwisu King of Swords mogą nabyć replikę broni (PS3 Uncharted Drake's Fortune Full Metal M92 Airsoft Gun), którą posługiwał się główny bohater. Na reakcję ze strony Sony nie trzeba było długo czekać. Replika nie jest licencjonowana, więc koncern nie zamierza stać z założonymi rękoma i patrzeć się jak kradziona jest jego własność intelektualna. O ile producent tego dzieła wcześniej nie zmięknie (co jest raczej pewne), możemy spodziewać się ciekawego procesu. Na wszelki wypadek podajemy jednak cenę pistoletu – 169.88 dolarów. Ktoś zainteresowany?

Savage 2

Chętni, którzy chcieliby sprawdzić czym jest hybryda tzw. FTS-a z FPS-em już w najbliższy weekend będą mieli po temu niesamowitą okazję. Każdy, kto spróbuje w tym czasie swoich sił w grze Savage 2 i radzimy się nie oszczędzać. Osoba, która zdobędzie najwięcej doświadczenia ma szansę na wygranie 250 dolarów. Zresztą wygląda na to, że nie trzeba być nawet najlepszym, bowiem w sumie premiowanych jest pięć miejsc. Rozpiska poniżej:

Miejsce 1: $250

Miejsce 2: $150

Miejsce 3: $100

Miejsce 250: $75

Miejsce 500: $50

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Capcom

Japoński Capcom pochwalił się wynikami finansowymi osiągniętymi w zakończonym niedawno roku fiskalnym. Ogólny dochód firmy wyniósł 83 miliardy jenów, co jest kwotą o 11% większą niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wzrosły również przychody z produktów sieciowych – 7.8 miliarda jenów, wzrost o 33%.

Pozytywne wyniki Capcom zawdzięcza w dużej mierze znakomitej sprzedaży Devil May Cry 4, którą na całym świecie zakupiło ponad 2 miliony klientów. Ogromną popularnością, przede wszystkim w Japonii cieszą jest także Apollo Justice: Ace Attorney i Monster Hunter Freedom 2nd G.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Dinosaur King

Valkyria Chronicles

Bleach: Dark Souls

Haze

Gothic 4: Arcania

Golden Axe: Beast Rider

Way of the Sword

Project Origin

SOCOM: Confrontation

Castle Crashers

Buzz! Quiz TV

Critter Round-Up

Etrian Odyssey 2

TV Show King

Precursors

Command & Conquer 3: Red Alert 3

Strong Bad’s Cool Game for Attravtive People

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

MadWorld

Euro Track Simulator

Kung Fu Panda

V.I.P. Casino Blackjack

Trackmania United – Forever

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Project Origin

Baja

Skate 2

gry