Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Dinosaur King (NDS)
OkładkaDinosaur King (NDS)

Dinosaur King NDS

Połączenie strategii oraz prostej gry role-playing. Zajmujemy się wyszukaniem skamieniałości dinozaurów, które następnie przywracamy do życia oraz dołączamy do swojej drużyny.

Strategiczne | dinozaury | elementy RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dinosaur King Premiera NDS

5września2008

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dinosaur King – 7 Pieces jest połączeniem strategii oraz prostej gry role-playing. Całość pod wieloma względami przypomina produkty z serii Pokemon. Zajmujemy się bowiem między innymi wystawianiem do walk zebranych przez siebie istot. Opisywany produkt bazuje zarówno na cieszącej się dużą popularnością w Japonii grze karcianej, jak i serialu anime. Dinosaur King początkowo ukazał się wyłącznie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dopiero po pewnym czasie opracowano anglojęzyczną wersję tej gry.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z dwóch różnych postaci. Może to być Max (Ryuta w oryginalnej japońskiej wersji), który jest synem jednego z najsłynniejszych paleontologów na świecie, bądź też jego najlepszy przyjaciel Rex. Obie te postaci tworzą zgrany team, zajmując się organizacją wykopalisk w różnych zakątkach naszego globu. Główni bohaterowie Dinosaur Kinga wyszukują skameniałości dinozaurów. Z wykorzystaniem urządzenia o nazwie Dinorver (skrót od Dinosaur Reviver) są w stanie prehistoryczne gady przywrócić do życia oraz oswoić. Przedstawiony w grze wątek fabularny nawiązuje do postaci Doktora Z oraz jego drużyny – Team Act. Mężczyznie udało się bowiem wejść w posiadanie podobnej maszyny, przy użyciu której pragnie doprowadzić do przejęcia całkowitej kontroli nad światem. W realizacji tego niecnego planu musimy mu oczywiście przeszkodzić.

Jak już zostało powiedziane, w trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim odnajdywaniem skamieniałych gadów. Do tego celu wykorzystuje się bardzo specyficzny radar. Odnalezione szczątki należy oczyścić oraz w należyty sposób przywrócić do życia. Wszystkie te czynności rozwiązane zostały w postaci prostych do zrozumienia mini-gier. Do odnalezienia jest około stu gatunków dinozaurów, przy czym określone gady mogą różnić się między sobą umiejętnościami. W sumie możemy więc przygarnąć ponad 200 różnych istot.

Kolejny ważny krok stanowi oswajanie oraz regularne szkolenie ożywionych gadów. W miarę wygrywania kolejnych walk zdobywają one punkty doświadczenia. W momencie awansu na wyższy poziom zwiększyć może się nie tylko pasek zdrowia dinozaura, ale również siła zadawanych przez niego ataków. Pojawia się też opcja skorzystania z niedostępnych wcześniej specjalnych uderzeń, zadających poważniejsze obrażenia.

Odpowiednio wyszkolone dinozaury biorą udział w walkach z oddziałami podległymi Doktorowi Z. Walki niemal w całości opierają się na zasadach dość popularnej gry w kamień, nożyce i papier. Zwycięzca danego starcia wyprowadza kolejny atak. Ważną rolę odgrywa też umiejętne przyporządkowanie dostępnych umiejętności do aktualnie wybranego dinozaura. Dinosaur King wykorzystuje oczywiście możliwości oferowane przez konsolę DS. Mowa tu zarówno o ekranie dotykowym, jak i bezprzewodowej komunikacji. W rezultacie uczestniczymy też w walkach z drugim graczem. Oprawa wizualna opisywanej gry jest stosunkowo uproszczona. Przeważnie przemieszczamy się po dwuwymiarowym środowisku, akcję obserwując z lotu ptaka lub w rzucie izometrycznym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dinosaur King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.