Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2008, 10:19

autor: vampire

Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Nie mają szczęścia twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World. Jak pamiętamy, pod koniec 2003 roku wykradzione zostały dwa poziomy pierwszej części serii, wtedy jeszcze znanej pod tytułem - S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost. Teraz dowiadujemy się, że coś podobnego stało się z najnowszą odsłoną cyklu - ostatnio w sieciach P2P możemy znaleźć wykradzioną wersję demo pre-afla Clear Sky, która przygotowana została z myślą o zeszłorocznych E3.

Nie mają szczęścia twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World. Jak pamiętamy, pod koniec 2003 roku wykradzione zostały dwa poziomy pierwszej części serii, wtedy jeszcze znanej pod tytułem - S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost. Teraz dowiadujemy się, że coś podobnego stało się z najnowszą odsłoną cyklu - ostatnio w sieciach P2P możemy znaleźć wykradzioną wersję demo pre-alfa Clear Sky, która przygotowana została z myślą o zeszłorocznych E3. To dokładnie ten sam, prezentowany wówczas pojedynczy plan, bez poprawek jakie zostały później wprowadzone. Oznacza to też, że w demie nie ma zaimplementowanej obsługi DirectX 10, która to ma być jedną z kluczowych cech nowego S.T.A.L.K.E.R.-a.

Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - ilustracja #1

W Sieci możemy znaleźć opinie, że pomimo bardzo wczesnej wersji, nowe dzieło ukraińskiego dewelopera działa całkiem płynnie nawet na słabszych komputerach. Przypomnijmy, Clear Sky ukaże się w Polsce 27 sierpnia 2008 nakładem CD Projekt. Cena gry wyniesie 99,90 zł.