Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2008, 10:45

autor: Vercetti

Twórcy Undertow częścią Epic Games

Niezależne dotąd studio Chair Entertainment, znane ze stworzenia strzelaniny Undertow na potrzeby usługi Xbox Live Arcade, zostało w całości wykupione przez firmę Epic Games. Taka właśnie informacja pojawiła się w oświadczeniu prasowym amerykańskiej korporacji, która ujawniła przy okazji swoje plany co do nowego nabytku.

Niezależne dotąd studio Chair Entertainment, znane ze stworzenia strzelaniny Undertow na potrzeby usługi Xbox Live Arcade, zostało w całości wykupione przez firmę Epic Games. Taka właśnie informacja pojawiła się w oświadczeniu prasowym amerykańskiej spółki, która ujawniła przy okazji swoje plany co do nowego nabytku.

Twórcy Undertow częścią Epic Games - ilustracja #1

Undertow, najcieplej przyjęty produkt ekipy Chair Entertainment.

Pewnym jest, że programiści Chair będą mogli działać pod dotychczasową nazwą. Ich zadaniem będzie rozwijanie należącej do Epica technologii Unreal Engine, a co za tym idzie, tworzenie gier opartych na najnowszej wersji tegoż silnika. Wiceszef Epic Games nie kryje zadowolenia z zawartej umowy: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że Chair dołączyło do naszej rodziny i nie możemy się już doczekać, żeby pracować wspólnie nad oryginalnymi projektami, które podążą drogą inspiracji i innowacji” – mówi Mark Rein.

Przypomnijmy, że podobne nastroje panowały, kiedy w sierpniu ubiegłego roku pod skrzydła twórców Gears of War przechodziło polskie studio People Can Fly. Od ostatnich wakacji nasi rodacy dokonali konwersji GoW na komputery osobiste, a aktualnie rozwijają kolejny, wciąż owiany tajemnicą, projekt.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Undertow

Undertow