Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 maja 2008

Ubisoft odmawia komentarza odnośnie przesunięcia premiery Conviction
Ubisoft odmawia komentarza odnośnie przesunięcia premiery Conviction

Vercetti, 20 maja 2008, 17:28

Francuski koncern Ubisoft odmówił ustosunkowania się do wiadomości, która pojawiła się w ostatnim wydaniu magazynu Xbox 360 World. Przedstawiciel firmy stwierdził, że doniesienia o rzekomym przesunięciu premiery gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction z powodu niskiej jakości produktu to czyste spekulacje.

Killzone 2 – kolejne informacje
Killzone 2 – kolejne informacje

Vercetti, 20 maja 2008, 16:03

Od przyszłorocznej premiery gry Killzone 2 dzieli nas co prawda jeszcze trochę czasu, jednak producent pierwszoosobowej strzelaniny, zespół Guerilla Games, buduje już stopniowo napięcie przed debiutem swego dzieła. Firma z Amsterdamu ujawniła światu kolejne fakty na temat jednego z najbardziej oczekiwanych exclusive’ów dedykowanych konsoli PLAYSTATION 3.

Rock Band Awaria
Rock Band Awaria

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2008, 13:57

Kilka dni temu w ręce naszej redakcji trafiła gra Rock Band w wersji na konsolę PlayStation 3. Do oficjalnej europejskiej premiery tego tytułu pozostało jeszcze kilka dni, postanowiliśmy więc wybrać się z całym „sprzętem” do zaprzyjaźnionego krakowskiego klubu muzycznego Awaria i sprawdzić tę długo oczekiwaną grę muzyczną w akcji.

Negocjacji Electronic Arts i Take-Two ciąg dalszy

vampire, 20 maja 2008, 12:24

Jak widać Koncern Electronic Arts wciąż nie zamierza odpuścić sobie przejęcia Take Two Interactive. Mimo iż w zeszłym tygodniu upłynął ostateczny termin, kiedy to udziałowcy Take-Two mieli podjąć decyzję odnośnie oddania firmy w ręce Elektroników, ci wciąż mają nadzieję na korzystne dla siebie rozpatrzenie sprawy. Przedłużyli więc swoją ofertę do 16 czerwca.

Wpadka Take 2 zapowiedzią GTA IV na PC?
Wpadka Take 2 zapowiedzią GTA IV na PC?

Vercetti, 20 maja 2008, 11:20

Od blisko dwóch lat przy okazji każdej wiadomości na temat GTA IV posiadacze pecetów pytają, czy najgłośniejsza produkcja tego roku trafi także na komputery osobiste. Póki co, dziełem studia Rockstar Games mogą cieszyć się jedynie właściciele konsol PlayStation 3 i Xbox 360, jednak mało kto wierzy, że na tych platformach się skończy.

Dziś startuje WiiWare w Europie

vampire, 20 maja 2008, 10:26

Dziś w końcu także europejscy posiadacze konsoli Wii będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami przygotowanego dla niej systemu sieciowej dystrybucji - WiiWare. Lista gier dostępnych na starcie różni się od tej jaką mieli mieszkańcy USA i to raczej na naszą korzyść. Chociaż jak się okazuje nie od razu otrzymamy wszystkie osiem tytułów, które wcześniej zapowiadano, lecz tylko sześć z nich.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction z powrotem w fazie pre-produkcji
Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction z powrotem w fazie pre-produkcji

Vercetti, 20 maja 2008, 10:25

Jeden z najprężniej rozwijanych projektów studia Ubisoft Montreal, gra Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction, będzie tworzony zupełnie od nowa – informuje magazyn Xbox World 360. Dotychczasowy stan prac nad piątą odsłoną przygód Sama Fishera nie wprawił w zachwyt szefów kanadyjskiego zespołu.

Drugi dodatek do World of Warcraft w fazie rodzinnych testów alfa
Drugi dodatek do World of Warcraft w fazie rodzinnych testów alfa

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 10:14

Jak się okazuje, plotki dotyczące testów wersji alfa drugiego dodatku do World of Warcraft, które na początku kwietnia tego roku obiegły Internet nie do końca okazały się prawdziwe.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 09:53

Poprawki do Command & Conquer 3, City Interactive szturmuje Amerykę, piracka bandera w usłudze WiiWare, taktyczne Final Fantasy oraz tajny agent na Xbox Live Marketplace to główne tematy, jakie znajdziecie w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”.

Guns of the Patriots nie zakończy serii Metal Gear
Guns of the Patriots nie zakończy serii Metal Gear

vampire, 20 maja 2008, 09:49

Jak wszyscy mogliśmy podejrzewać, zakończenie jednej z najważniejszych serii na konsolach Sony nastąpić powinno wraz z czwartą częścią Metal Gear Solid. Świadczyć może o tym chociażby wypowiedź jej twórcy, Hideo Kojimy, który poinformował iż głównemu bohaterowi nie jest pisany długi żywot. Okazuje się jednak, że śmierć Snake-a nie oznacza wcale śmierci cyklu.

Jak wyglądają nigdy nieujawnione produkcje Rare?
Jak wyglądają nigdy nieujawnione produkcje Rare?

Vercetti, 20 maja 2008, 09:10

W ubiegłym tygodniu w szwedzkim Malmö miała miejsce konferencja pod nazwą The Nordic Game, w której wzięli udział nie tylko skandynawscy projektanci gier, lecz także goście z innych zakątków świata, w tym m.in. Ryan Firchau ze studia Rare.

Ogłoszono listę firm biorących udział w tegorocznych targach E3
Ogłoszono listę firm biorących udział w tegorocznych targach E3

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 07:47

Brytyjski serwis branżowy MCV (The Market for Home Computing & Video Games) podał listę wystawców, którzy zaprezentują się na tegorocznych targach E3 w Los Angeles.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11 - 17 maja)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11 - 17 maja)

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 07:30

Oto najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 11 a 17 maja.

Gears of War 2 pięć razy większy niż część pierwsza

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 07:29

Pierwsza część Gears of War stała się swego czasu synonimem jakości rozgrywki oferowanej przez konsolę Microsoftu. Na ogłoszenie prac nad sequelem czekaliśmy ponad rok. Epic cały czas rozwija swój flagowy produkt, czyli silnik Unreal Engine 3, dzięki czemu, jak twierdzi producent serii, Cliff Bleszinski, Gears of War 2 będzie grą pięć razy większą od swego poprzednika.

Rozpoczął się plebiscyt Golden Joystick Awards
Rozpoczął się plebiscyt Golden Joystick Awards

Przemysław Zamęcki, 20 maja 2008, 07:26

Jak co roku, brytyjska firma Future Publishing Ltd, zamierza przyznać nagrody Złotego Joysticka najlepszym programom rozrywkowym, które ukazały się na rynku w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.