Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 maja 2008

Twórcy Ankh pracują nad grą cRPG
Twórcy Ankh pracują nad grą cRPG

Vercetti, 27 maja 2008, 15:35

Firma Deck13 Interactive, odpowiedzialna za przygodówkową serię Ankh oraz wydanego przed rokiem Jacka Keane’a, ogłosiła, że pracuje już nad kolejnym projektem. W odróżnieniu od poprzednich przedsięwzięć niemieckiego zespołu, produkcja ta będzie pełnoprawną grą z gatunku cRPG.

Lista postaci w Dragon Ball Z: Burst Limit
Lista postaci w Dragon Ball Z: Burst Limit

vampire, 27 maja 2008, 14:10

Podana została lista postaci, które pojawią się w next-genowej bijatyce - Dragon Ball Z: Burst Limit. Zgodnie z zapowiedziami twórców, Namco Bandai (odpowiedzialnych za kilka innych gier osadzonych w uniwersum Smoczych Kul), jest ich ponad dwadzieścia. Szkoda tylko, że owe „ponad” oznacza dokładnie jedną.

Stwórz przygodę do gry The Witcher i wygraj wiedźmińskie gadżety
Stwórz przygodę do gry The Witcher i wygraj wiedźmińskie gadżety

Vercetti, 27 maja 2008, 13:00

Aby spopularyzować zestaw narzędzi edytorskich do gry Wiedźmin, firma CD Projekt RED zorganizowała dla graczy konkurs pod nazwą „Szkoła wiedźmińska”, w którym użytkownicy przy pomocy pakietu D'jinni będą mogli wzbogacić perypetie Geralta o kolejne przygody, a także wygrać pokaźny zestaw gadżetów z ich ulubionego cRPG.

Pierwsze oceny Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 12:14

Hideo Kojima niemal za każdym razem przed premierą kolejnej części Metal Gear Solid kokietuje nas, że tak naprawdę to chciałby się zająć czymś zupełnie innym i więcej do przygód Snake’a nie wracać.

100 najlepszych produktów 2008 r. według magazynu PC World

Vercetti, 27 maja 2008, 12:08

Rok 2008 nie dobiegł jeszcze wprawdzie półmetka, ale lubujący się w rankingach Amerykanie wymyślili już, jak można go urozmaicić. Magazyn PC World ogłosił właśnie listę stu najlepszych produktów z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej, które w najbliższych miesiącach zawojują rynek albo utrzymają wypracowaną już wcześniej mocną pozycję.

Bioshock 2 w drugiej połowie 2009 roku
Bioshock 2 w drugiej połowie 2009 roku

Vercetti, 27 maja 2008, 11:10

W chwili, gdy uwaga branży skupiona jest na wiadomościach mówiących o przeniesieniu Bioshocka na konsolę PlayStation 3, z obozu Take-Two dochodzą do nas jeszcze ciekawsze wieści. Szef firmy, Strauss Zelnick, na konferencji prasowej dotyczącej wydania ubiegłorocznego hitu na next-genie Sony zdradził również, kiedy Big Daddy i spółka zawitają do naszych domów po raz drugi.

Supreme Ruler 2020 osiągnął złoty status
Supreme Ruler 2020 osiągnął złoty status

vampire, 27 maja 2008, 10:47

Wielbicieli hardcorowych strategii zapewne ucieszy wczorajsza informacja podana przez firmę Paradox Interactive (twórców Hearts of Iron). Otóż wydawana przez nią druga część Supreme Ruler autorstwa Battlegoat Studios osiągnęła złoty status. Gra rozpowszechniana będzie w formie płatnego downloadu za pośrednictwem serwisu GamersGate. Już teraz można dokonać przedpremierowego zamówienia, jednak na nasz dysk trafi ona dopiero w dniu premiery, czyli 17 czerwca. Trzeba przyznać, że cena jest dość wysoka - 39,90 euro, czyli około 140 zł.

Square Enix w liczbach - pół miliona subskrybentów Final Fantasy XI

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 10:10

Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawialiśmy Wam plany japońskiego Square Enix, który planuje coraz śmielej rozpychać się na rynku rozrywki elektronicznej. Posiadając olbrzymie zaufanie odbiorców i inwestorów, a także tak potężne marki, jak Final Fantasy czy Dragon Quest, teoretycznie nic nie powinno Japończykom stanąć na przeszkodzie w przejmowaniu konkurencji. A jednak, nie będzie to takie proste, jak się prezesowi Square wydaje. Wyniki finansowe za ostatni rok są dla firmy mało optymistyczne.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 maja 2008)

Jiker, 27 maja 2008, 10:00

Amerykańska data premiery Final Fantasy IV już znana, Nintendo aktualizuje serwis WiiWare, szczegóły na temat Sega Rally 3, dywagacje odnośnie światowego debiutu gry Afrika – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Age of Conan ma już 400 tysięcy graczy
Age of Conan ma już 400 tysięcy graczy

vampire, 27 maja 2008, 09:05

O tym, że Age of Conan: Hyborian Adventures ma szanse namieszać w szeregach MMORPG było wiadomo już przy okazji beta-testów gry, do których zapisało się ponad milion osób. Wskazywała na to również wysoka liczba zamówień przedpremierowych. Wczoraj natomiast firma Funcom pochwaliła się, że jej dzieło dołączyło do grona najszybciej sprzedających się gier na PC.

EMPiK - Top Lista - tydzień 21 (27/05/08)

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 08:55

Przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 19 a 25 maja i zostały zebrane w 117 salonach sieci.

Combat Arms wkracza w fazę zamkniętych beta testów
Combat Arms wkracza w fazę zamkniętych beta testów

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 08:44

Firma Nexon America poinformowała, że zamknięte beta testy całkowicie darmowej sieciowej strzelaniny zatytułowanej Combat Arms rozpoczną się 30 maja.

Medal of Honor w Afganistanie

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 07:51

Choć Call of Duty jest serią znacznie młodszą niż konkurencyjny Medal of Honor, to jednak jej producent już zdążył zdać sobie sprawę, że nie można ograniczać się tylko do tematyki II Wojny Światowej. W wyniku tego faktu gracze otrzymali Call of Duty 4: Modern Warfare, jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Jak donosi lipcowy numer magazynu Electronic Gaming Monthly, być może ojciec pójdzie w ślady syna.