Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 maja 2008, 12:08

autor: Vercetti

100 najlepszych produktów 2008 r. według magazynu PC World

Rok 2008 nie dobiegł jeszcze wprawdzie półmetka, ale lubujący się w rankingach Amerykanie wymyślili już, jak można go urozmaicić. Magazyn PC World ogłosił właśnie listę stu najlepszych produktów z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej, które w najbliższych miesiącach zawojują rynek albo utrzymają wypracowaną już wcześniej mocną pozycję.

Rok 2008 nie dobiegł jeszcze wprawdzie półmetka, ale lubujący się w rankingach Amerykanie wymyślili już, jak można go urozmaicić. Magazyn PC World, kontynuując coroczną tradycję, ogłosił właśnie listę stu najlepszych produktów z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej, które w najbliższych miesiącach zawojują rynek albo utrzymają wypracowaną już wcześniej mocną pozycję.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła rozwijająca się witryna Hulu.com, która w zamierzeniach twórców ma stanowić odpowiedź na portal YouTube i już teraz oferuje materiały w jakości HD. Wśród kolejnych produktów można dostrzec urządzenia, aplikacje i usługi bliskie szczególnie społeczności graczy – na 9. miejscu uplasował się zestaw do gry Rock Band duetu Harmonix-Electronic Arts (kontrolery do niej zajęły 42. pozycję), na 12. znany fanom rozgrywek sieciowych serwis Xbox Live, zaś na 16. ciesząca się niesłabnącą popularnością konsola Nintendo Wii.

Paradoksalnie najwyżej ocenioną pecetową grą został darmowy projekt o nazwie Scrabulous (15 miejsce). Inne akcenty z naszego podwórka to pakiet The Orange Box studia Valve (91. miejsce) oraz karta graficzna nVidia GeForce 8800GT, która znalazła się o 20 oczek wyżej. Wysoką, czwartą pozycję wywalczył natomiast skazany na pożarcie przez Vistę, a używany przez rzeszę użytkowników system Microsoft Windows XP.