Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 maja 2008

Kwietniowe Serce GRY-OnLine
Kwietniowe Serce GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 9 maja 2008, 17:30

Miło nam poinformować, że głosami oddanymi w ankiecie dostępnej na stronie naszej Akcji Charytatywnej Serce GRY-OnLine, zdecydowaliście, że 1% przychodów z usług SMS za kwiecień 2008 przekazaliśmy na konto WWF Polska.

Electronic Arts zamierza udzielić wsparcia "wadze" Nintendo

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 16:21

Jak się okazuje, nie tylko first party developer, czyli w tym konkretnym przypadku Nintendo, zajmować się będzie wsparciem dla „wagi” do konsoli Wii, czyli tzw. balance board. Odpowiednio duży rynek zbytu wyczuł również koncern Electronic Arts, który ustami Petera Moore’a zapowiedział właśnie rozpoczęcie prac nad nowym tytułem.

W USA sprzedało się więcej kopii GTA IV w wersji dla X360

vampire, 9 maja 2008, 14:55

Wczoraj pisaliśmy o tym, iż w Wielkiej Brytanii częściej kupowaną najnowszą odsłoną GTA była ta przeznaczona na X360. Teraz to samo możemy powiedzieć o preferencjach mieszańców Stanów Zjednoczonych. Według danych zawartych na blogu Gamerscoreblog prowadzonym przez pracowników Microsoftu ponad 60% wszystkich sprzedanych w pierwszym tygodniu kopii GTA IV w USA było przeznaczonych właśnie na X360.

Vampire Rain ukaże się na PS3
Vampire Rain ukaże się na PS3

vampire, 9 maja 2008, 13:46

Wczoraj AQ Interactive zapowiedziało wydanie Vampire Rain: Altered Species na PS3. Jest to trzecioosobowa gra akcji aspirująca do miana survival horroru, której tworzeniem zajęło się studio Artoon znane z serii Blinx. Jego prezes - Naoto Ōshima nie ukrywa, iż właśnie na konsoli Sony ta produkcja ma zaprezentować pełnię swych możliwości.

Wersja demonstracyjna Battlefield: Bad Company w czerwcu

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 13:36

Fani oczekujący nadejścia nowego, konsolowego Battlefielda mogą powoli zacierać ręce z zadowolenia. Jak informuje Electronic Arts, demonstracyjna wersja Bad Company pojawi się 5 czerwca w usługach Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Store.

Burnout Paradise trafi na pecety!
Burnout Paradise trafi na pecety!

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 13:28

Electronic Arts wspólnie z producentem serii Burnout, firmą Criterion Games, zapowiedział dzisiaj, że najnowsza część, zatytułowana Burnout Paradise wkrótce pojawi się na komputerach PC.

50 milionów Gran Turismo
50 milionów Gran Turismo

Von Zay, 9 maja 2008, 13:22

Jak podaje serwis Dengeki Online (a tłumaczy na angielski MCV) – gry z serii Gran Turismo sprzedały się na świecie w ilości 50 milionów egzemplarzy.

Licencja wyścigów Formula 1 w rękach Codemasters
Licencja wyścigów Formula 1 w rękach Codemasters

Von Zay, 9 maja 2008, 12:38

Ledwie co pojawiły się, wówczas niepewne, informacje wskazujące na to, że Sony nie przedłużyło umowy licencyjnej z Formula One Group, a już dzisiaj mamy oficjalne oświadczenie – właścicielami praw do gier związanych z wyścigami F1 stali się Codemasters.

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor zapowiedziana
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor zapowiedziana

vampire, 9 maja 2008, 12:25

Firma Sierra Entertainment poinformowała o rozpoczęciu prac nad grą opartą na filmie The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka). Jest on trzecią już częścią cyklu Mumia, a jego reżyserią zajął się Rob Cohen. Gra nosić będzie ten sam tytuł i ukaże się w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie 8 sierpnia, a więc tydzień po kinowej premierze.

EVE Online ma pięć lat

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 11:50

Trzy dni temu, 6 maja 2008 roku gra MMO zatytułowana EVE Online obchodziła piątą rocznicę zaistnienia na rynku.

Nasdaq zawiesza obrót akcjami Atari Inc.

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 11:21

Nasdaq (National Association of Securities Dealers Automated Quotations), będący regulowanym pozagiełdowym rynkiem papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii podjął decyzję o zawieszeniu wraz z dniem dzisiejszym obrotu akcjami należącymi do Atari Inc.

Cross Edge - wspólny projekt pięciu japońskich firm
Cross Edge - wspólny projekt pięciu japońskich firm

vampire, 9 maja 2008, 10:37

Jak poinformował japoński magazyn Famitsu, pięć tamtejszych firm (Capcom, Nippon Ichi, Namco Bandai, Idea Factory, Gust i Compile Heart) zjednoczyło swe siły i rozpoczęło prace nad nowym RPG - Cross Edge (X Edge) przygotowywanym z myślą o konsoli PS3. Premiera gry została wyznaczona na wrzesień, póki co jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Plany Activision – więcej Guitar Hero, Call of Duty i Tony Hawk

fsm, 9 maja 2008, 10:12

Wczoraj Activision poinformowało zainteresowanych o wynikach finansowych firmy i na specjalnej konferencji ujawniło plany na najbliższą przyszłość.

Bioshock trafi na duży ekran

Przemysław Zamęcki, 9 maja 2008, 10:11

Internetowy serwis Variety donosi, że do ekranizacji ubiegłorocznego hitu nieistniejącego już studia Irrational Games zatytułowanego Bioshock przymierza się Gore Verbinski, reżyser znanej i lubianej trylogii Piraci z Karaibów.

Nie będzie otwartych beta-testów LittleBigPlanet
Nie będzie otwartych beta-testów LittleBigPlanet

vampire, 9 maja 2008, 09:37

Zła wiadomość dla wszystkich tych, którzy mieli nadzieję na wzięcie udziału w beta-testach zbliżającej się wielkimi krokami innowacyjnej platformówki na PS3 - LittleBigPlanet. Według informacji zamieszczonych w serwisie PS3Fanboy, jej twórcy - Media Molecule zrezygnowali z otwartych beta-testów. Gra ma zostać sprawdzona wyłącznie przez wewnętrzny zespół z Sony.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 maja 2008)

Jiker, 9 maja 2008, 09:12

Pro Evolution Soccer 2008 ponownie w sprzedaży, strona Quantum of Solace już działa, 16 rocznica wydania Wolfenstein 3D, THQ nabywa prawa do tworzenia gier z cyklu Marvel Super Hero Squad, Sony kończy z licencją F1? – zapraszamy do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Bizzarre Creations skończyło z Project Gotham Racing 4

fsm, 9 maja 2008, 08:46

Twórcy jednej z najlepszych samochodowych serii na Xboxa oświadczyli, że przestają pracować nad dodatkami do PGR4.