Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2008, 14:55

autor: vampire

W USA sprzedało się więcej kopii GTA IV w wersji dla X360

Wczoraj pisaliśmy o tym, iż w Wielkiej Brytanii częściej kupowaną najnowszą odsłoną GTA była ta przeznaczona na X360. Teraz to samo możemy powiedzieć o preferencjach mieszańców Stanów Zjednoczonych. Według danych zawartych na blogu Gamerscoreblog prowadzonym przez pracowników Microsoftu ponad 60% wszystkich sprzedanych w pierwszym tygodniu kopii GTA IV w USA było przeznaczonych właśnie na X360.

Wczoraj pisaliśmy o tym, iż w Wielkiej Brytanii częściej kupowaną wersją najnowszej odsłony serii GTA była ta przeznaczona na konsolę Xbox 360. Teraz to samo możemy powiedzieć o preferencjach mieszańców Stanów Zjednoczonych.

Według danych zawartych na blogu Gamerscoreblog prowadzonym przez pracowników Microsoftu, ponad 60% wszystkich sprzedanych w pierwszym tygodniu kopii GTA IV w USA było przeznaczonych właśnie na konsole giganta z Redmond. Ponadto sprzedaż Xboxów 360 w ciągu tego tygodnia wzrosła o 54% w porównaniu z poprzednim, przy czym około 40% nabywców trzystasześćdziesiątki kupiło także Grand Theft Auto IV.

Kolejne rekordowe dane dotyczą serwisu Xbox Live - w pierwszym tygodniu ponad 2,3 miliona osób grało w produkcję studia Rockstar, w weekend zaś pojawiło się aż milion użytkowników Live jednocześnie. To przełożyło się na fakt, iż GTA jest teraz najpopularniejszą grą w tym serwisie, przebiła nawet dotychczasowego lidera - Call of Duty 4. Przez ten czas gracze odblokowali 12 milionów achievementów, co z kolei przekłada się na 100 milionów punktów gamerscore. Poza tym czwórka pobiła też rekord czasu jaki przeciętny użytkownik przeznaczył na grę będąc podłączonym do Sieci – jest to ponad cztery godziny.