Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 maja 2008

Szczegóły z konferencji Ubisoftu - Beyond Good & Evil 2 potwierdzone!

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 22:30

Dzisiaj rozpoczęła się impreza o nazwie UbiDays, podczas której francuski koncern Ubisoft prezentuje wydawane przez siebie produkcje. Wieczorem, równo o godzinie 19.00 naszego czasu mieliśmy również przyjemność obejrzeć transmitowaną na żywo przez Internet konferencję prasową. Oto najciekawsze informacje, jakie dzięki niej poznaliśmy.

Afrika nie zawita do Europy
Afrika nie zawita do Europy

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 17:49

Afrika, gra/tech demo, którą zaprezentowano w 2006 na konsoli PS3 roku podczas targów Tokyo Games Show z całą pewnością nie doczeka się europejskiego wydania, twierdzi serwis Computer and Video Games powołując się na przedstawicieli Sony.

Activision rzuca wyzwanie THQ: SCORE International Baja 1000 w produkcji

Vercetti, 28 maja 2008, 15:30

Przed dwoma miesiącami korporacja THQ zapowiedziała next-genową grę wyścigową o nazwie BAJA. Jak widać, temat jazdy po bezdrożach okazał się dla branży bardzo atrakcyjny, gdyż dzisiaj okazało się, iż zamierza go podjąć również koncern Activision, który podpisał właśnie umowę z niezależnym studiem deweloperskim Left Field Productions.

Ubisoft przedstawia konkurencję dla SSX
Ubisoft przedstawia konkurencję dla SSX

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 14:21

Francuski Ubisoft zaanonsował nową grę działającą na silniku wykorzystywanym przez Assassin’s Creed, w której będziemy mieli okazję poszaleć po białym puchu na desce snowboardowej. Shaun White Snowboarding daleko jeszcze do zakończenia produkcji, jednak ujawnione fakty sprawiają, że możemy mieć do czynienia z silną konkurencją wobec doskonale znanych serii SSX i Amped.

BioWare stworzy więcej gier opartych na pomysłach innych

vampire, 28 maja 2008, 13:56

W opublikowanym niedawno przez serwis Joystiq wywiadzie przeprowadzonym z Rayem Muzyka, generalnym menadżerem BioWare, znalazło się kilka ciekawych informacji odnośnie dalszych planów studia. W jednej z wypowiedzi tego pana możemy przeczytać, że w przyszłości powinniśmy spodziewać się nowych tytułów BioWare autorstwa bazujących na cudzych licencjach.

Polski plan wydawniczy EA na lato 2008

Brenda, 28 maja 2008, 12:48

W lutym informowaliśmy Was o planach wydawniczych Electronic Arts na lato 2008. Obejmowały one jednak głównie premiery światowe, bez szczególnego uwzględnienia naszego Kraju. Dziś prezentujemy Wam uzupełnienie tej listy m.in. o konkretne daty premier tych gier w Polsce.

Ostatnia szansa na zakup Wielkiej Encyklopedii Gier 08

Łosiu, 28 maja 2008, 12:32

Tylko do końca czerwca w sprzedaży na terenie całego kraju znajdować się będzie ostatnia, najnowsza edycja Wielkiej Encyklopedii Gier, przygotowywanej przez zespół GRY-OnLine. Wczoraj też jej cena spadła z dotychczasowych 24,90 PLN do 19,90 PLN. Zapraszamy do zakupów w salonach prasowych oraz salonach EMPiK.

Sega wyda kolejną grę na silniku Unreal Engine 3

vampire, 28 maja 2008, 12:22

Już niedługo możemy spodziewać się, że firma Sega zapowie kolejną multiplatformową grę, opartą na najnowszym silniku autorstwa Epic Games. Dziś poinformowała ona o rozszerzeniu umowy licencyjnej dotyczącej wykorzystania Unreal Engine 3, podpisanej w maju ubiegłego roku z jego twórcami. Od teraz Sega będzie mogła zrobić użytek ze wszystkich wprowadzonych do niego modyfikacji technologicznych.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Combat Mission: Shock Force
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Combat Mission: Shock Force

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 12:14

Battlefront.com będący producentem gier strategicznych z serii Combat Mission poinformował, że w przygotowaniu znajduje się pierwszy z kilku planowanych dodatków do gry Combat Mission: Shock Force. Nosi on nazwę Marines.

Sim City Społeczności: Na Wakacjach pojawi się wyłącznie w ofercie EA Store

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 11:24

Polski oddział Electronic Arts poinformował, że można już składać zamówienia na pierwszy dodatek do gry Sim City Społeczności o podtytule Na Wakacjach. Co jednak najciekawsze, będzie to pierwszy program oferowany przez koncern tylko i wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji i sklepu EA Store.

Dziś światowa premiera Mass Effect na PC

vampire, 28 maja 2008, 11:06

Dziś światową premierę ma PeCetowa wersja gry Mass Effect, pierwszej części trylogii cRPG firmy BioWare. Jej konsolowa wersja cieszy się ogromną popularnością i została wyróżniona licznymi nagrodami między innymi za najlepszy scenariusz 2007 oraz najlepszą grafikę 2007. Otrzymała także tytuł najlepszej gry roku 2007 przyznany przez New York Times.

Trwają ostatnie szlify Bionic Commando Rearmed

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 10:52

Na oficjalnej stronie Bionic Commando Rearmed pojawiło się potwierdzenie poprzednich doniesień o opóźnieniu premiery gry.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 maja 2008)

Jiker, 28 maja 2008, 10:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

The Kore Gang z Xboksa teraz jako Kore na Wii
The Kore Gang z Xboksa teraz jako Kore na Wii

Vercetti, 28 maja 2008, 10:25

Pamiętacie grę The Kore Gang z pierwszego Xboxa? Pewnie nie, bo nigdy się nie ukazała. Odpowiedzialna za jej tworzenie firma CDV zarzuciła projekt w 2004 r. Potem reanimacji podjęło się Playlogic International, ale cała akcja przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego. Wreszcie prawa do tytułu trafiły w ręce duetu Zoink-SnapDragon Games, który – miejmy nadzieję – wypuści wreszcie długo oczekiwany

Street Fighter 4 na PC  potwierdzony
Street Fighter 4 na PC potwierdzony

vampire, 28 maja 2008, 10:21

Niedawno pisaliśmy o pogłoskach dotyczących ewentualnego powrotu serii Street Fighter na PC. Dziś już możemy być tego pewni - firma Capcom oficjalnie zapowiedziała wydanie czwartej odsłony cyklu na konsolach PS3, Xbox360 oraz właśnie PC. Z pewnością jest to bardzo dobra wiadomość, w końcu ostatnio komputerowi miłośnicy bijatyk nie mieli niestety żadnej naprawdę dobrej gry tego typu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (18 - 24 maja)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (18 - 24 maja)

Przemysław Zamęcki, 28 maja 2008, 09:53

Oto najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 18 a 24 maja.