Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2008, 15:30

autor: Vercetti

Activision rzuca wyzwanie THQ: SCORE International Baja 1000 w produkcji

Przed dwoma miesiącami korporacja THQ zapowiedziała next-genową grę wyścigową o nazwie BAJA. Jak widać, temat jazdy po bezdrożach okazał się dla branży bardzo atrakcyjny, gdyż dzisiaj okazało się, iż zamierza go podjąć również koncern Activision, który podpisał właśnie umowę z niezależnym studiem deweloperskim Left Field Productions.

Przed dwoma miesiącami korporacja THQ zapowiedziała next-genową grę wyścigową o nazwie BAJA. Temat jazdy po bezdrożach musiał okazać się dość atrakcyjny, gdyż dzisiaj wyszło na jaw, iż zamierza go podjąć również koncern Activision, który podpisał właśnie umowę z niezależnym studiem deweloperskim Left Field Productions.

Owocem współpracy obu podmiotów będzie gra zatytułowana SCORE International Baja 1000, którą zobaczymy aż na pięciu platformach – PC, PS2, PS3, X360 i Wii. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie ponad 90 modeli maszyn – motocykli, quadów, terenowych ciężarówek itp., przy czym każdy z wehikułów opatrzony zostanie realistycznym modelem zniszczeń. Kluczem do zwycięstwa w wyścigach będzie bowiem nie tylko wyprzedzenie oponentów, ale także przekroczenie linii mety bez znaczących uszkodzeń. W pokonaniu obfitujących w piaszczyste drogi i błoto terenów pomogą nam liczne skróty, których odnalezienie i wykorzystanie będzie wymagało nie lada umiejętności.

Z pomocą licencjonowanego przez off-roadową organizację SCORE International projektu Activision pragnie wypełnić samochodową lukę w swoim portfolio. Segmentem tym miała zająć się wprawdzie nabyta przed rokiem firma Bizarre Creations, jednak plany co do jej kolejnych nie zostały dotąd ujawnione.