Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2008, 13:56

autor: vampire

BioWare stworzy więcej gier opartych na pomysłach innych

W opublikowanym niedawno przez serwis Joystiq wywiadzie przeprowadzonym z Rayem Muzyka, generalnym menadżerem BioWare, znalazło się kilka ciekawych informacji odnośnie dalszych planów studia. W jednej z wypowiedzi tego pana możemy przeczytać, że w przyszłości powinniśmy spodziewać się nowych tytułów BioWare autorstwa bazujących na cudzych licencjach.

W opublikowanym niedawno przez serwis Joystiq wywiadzie przeprowadzonym z Rayem Muzyka, generalnym menadżerem BioWare, znalazło się kilka ciekawych informacji odnośnie dalszych planów studia. W jednej z wypowiedzi tego pana możemy przeczytać, że w przyszłości powinniśmy spodziewać się nowych tytułów autorstwa BioWare, bazujących na cudzych licencjach. Chociaż nie oznacza to w żadnym wypadku, że jedna z najbardziej zasłużonych w gatunku komputerowych role-playów firm, zrezygnuje z realizacji własnych pomysłów.

Z pewnością jest to dobra wiadomość, w końcu gra oparta na licencji LucasArts - Knights of the Old Republic, była naprawdę udanym RPGiem, a przy tym świetnie oddawała klimat Gwiezdnych Wojen. Chociaż nie powinniśmy się temu dziwić, gdyż jak powiedział Muzyka, pracowali nad nią prawdziwi fani wykreowanego przez George’a Lucasa uniwersum.

Muzyka podkreślił jednak, że zapowiedzi kolejnych tytułów BioWare nie pojawią się zbyt szybko. Póki co, studio skupia się nad produkcją Dragon Age. Przypomnijmy, że po raz pierwszy gra została zaprezentowana już podczas targów E3, które odbyły się w 2004 roku. Jest ona RPG osadzonym w świecie fantasy RPGiem, i wielu uważa ją za "duchowego spadkobiercę" Baldur's Gate'a.