Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2008, 10:25

autor: Vercetti

The Kore Gang z Xboksa teraz jako Kore na Wii

Pamiętacie grę The Kore Gang z pierwszego Xboxa? Pewnie nie, bo nigdy się nie ukazała. Odpowiedzialna za jej tworzenie firma CDV zarzuciła projekt w 2004 r. Potem reanimacji podjęło się Playlogic International, ale cała akcja przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego. Wreszcie prawa do tytułu trafiły w ręce duetu Zoink-SnapDragon Games, który – miejmy nadzieję – wypuści wreszcie długo oczekiwany

Pamiętacie grę The Kore Gang z pierwszego Xboxa? Pewnie nie, bo nigdy się nie ukazała. Odpowiedzialna za jej tworzenie firma CDV zarzuciła projekt w 2004 r. Potem reanimacji podjęło się Playlogic International, ale cała akcja przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego. Wreszcie prawa do tytułu trafiły w ręce duetu Zoink-SnapDragon Games, który – miejmy nadzieję – wypuści wreszcie długo oczekiwany produkt na rynek.

The Kore Gang z Xboksa teraz jako Kore na Wii - ilustracja #1

Gra ukaże się pod skróconą nazwą (Kore), a jedyną platformą, na jakiej ją ujrzymy, będzie Nintendo Wii. Zawierająca dużą dozę humoru platformówka nasunie nam skojarzenia z dziełem Double Fine Productions, Psychonauts i pozwoli pokierować losami dwójki bohaterów (Pixie i Madboya) oraz ich psa Reksa. Przeciwnikami naszych podopiecznych będą złowieszczy bracia Krank, a walka z nimi trwać będzie na 24 bajkowych poziomach.

W trakcie zabawy skorzystamy z unikalnych zdolności swoich postaci – dla przykładu Rex przysłuży się misji niesamowicie dobrym węchem i słuchem, a Pixie zademonstruje przeciwnikom duże umiejętności w dziedzinie wspinaczki. Ponadto w czasie gry będziemy mogli w każdej chwili przełączać się pomiędzy bohaterami, aby użyć ich unikalnych zdolności do rozwiązywania logicznych łamigłówek.

Data premiery Kore nie została dotąd ustalona. Autorzy projektu poszukują wciąż wydawcy dla swego tytułu.