Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka The Kore Gang (Wii)
OkładkaThe Kore Gang (Wii)

The Kore Gang Wii

Trójwymiarowa platformówka, w której zajmujemy się eksploracją otoczenia, pokonywaniem przeciwników oraz rozwiązywaniem zagadek. W trakcie zabawy wykorzystujemy futurystyczną zbroję Core-Suit.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Kore Gang Premiera Wii

9sierpnia2010

producent: SnapDragon Games wydawca: Pixonauts KG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kore jest trójwymiarową platformówką, w której gracz dowodzi zabawnymi postaciami, przemierzając ciekawie zaprojektowane plansze. Produkt ten jest wspólnym dziełem firm Zoink oraz SnapDragon Games, a jedyną platformą docelową dla Kore jest konsola Nintendo Wii.

Gracz w trakcie zabawy poznaje historię dwójki bohaterów, a mianowicie Pixie i Madboya. Postaciom tym towarzyszy ponadto ich wierny psi kompan Rex. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym, jak Pixie przypadkowo dociera do podziemnego laboratorium, odnajdując w nim futurystyczną metalową zbroję Core-Suit. Urządzenie to jest w stanie dostosować swoją strukturę do anatomii właściciela. Pixie zakłada zbroję i wyrusza na ratunek osobie odpowiedzialnej za opracowanie tego wynalazku. Jest to doktor Samuelson, który porwany został przez rasę obcych. Gracz w sumie do pokonania ma 24 poziomy, rozgrywające się w sześciu głównych światach.

Każda z trzech grywalnych postaci posiada specyficzny dla siebie wachlarz umiejętności. Pixie potrafi wspinać się na okoliczne obiekty, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć w pozornie niedostępne miejsca. Madboy przydaje się szczególnie wtedy, gdy należy kogoś zlikwidować lub coś zniszczyć. Przejmując kontrolę nad Reksem wykorzystuje się z kolei doskonały słuch oraz węch zwierzęcia. Gracz może dowolnie przełączać się pomiędzy tymi postaciami, dopasowując swój styl gry do aktualnie panujących warunków.

Zabawa opiera się głównie na konieczności badania najbliższego otoczenia, choć nie brakuje też licznych starć z przedstawicielami obcych cywilizacji. Co ciekawe, przeciwnicy inaczej reagują w zależności od aktywnej w danym momencie postaci. Ponadto należy zajmować się rozwiązywaniem prostych zagadek, które w większości przypadków wymagają skorzystania z umiejętności jednego z członków drużyny.

Oprawa wizualna Kore prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Zmagania obserwowane są w trzech wymiarach, a gracz może zajmować się swobodną eksploracją. Duży nacisk położono też na ukazywanie zmian w sposobie percepcji okolicy w zależności od wybranego bohatera, co w szczególności widać na przykładzie psa Reksa. Pewną nowością jest też pojawianie się charakterystycznych utworów muzycznych, przyporządkowanych do konkretnych przeciwników oraz ich ataków.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Kore Gang: Odpowiednia dla każdego wieku.