Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2008, 10:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 maja 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

Army of Two

Już jutro w ofercie Xbox Live Marketplace i PlayStation Store zadebiutuje zestaw map przeznaczonych dla miłośników Army of Two. W jego skład wejdą dwie misje kooperacyjne (opanowanie kijowskiego dworca i likwidacja groźnej komórki przestępczej, a także bezpardonowa walka z Daltonem, Riosem i Salemem w głównej siedzibie SSC w Miami) oraz mapa China Canal Lock, na której gracze będą mogli wziąć udział w pojedynkach 2-na-2. Interesujący jest fakt, że w przeciwieństwie do podstawowej edycji gry, nowe lokacje będą w pełni interaktywne na płaszczyźnie destrukcji otoczenia.

Enemy Territory: Quake Wars

Jak poinformowały firmy Activision oraz id Software, Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowało w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W chwili obecnej sieciowa strzelanina jest dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych jednakże począwszy od 30 maja będą ją mogli nabyć również mieszkańcy Europy i Australii.

Alone in the Dark

Premiera Alone in the Dark już za niecały miesiąc (w Europie gra zadebiutuje 20 czerwca). By podgrzać i tak gorącą już atmosferę wokół najnowszych przygód Edwarda Cambry’ego, firma Atari pokusiła się o otwarcie specjalnego konkursu Keep the Fire Burning. Udział w nim możemy wziąć poprzez oficjalny serwis gry http://www.CentralDark.com. Tam też możemy się natknąć na dokładny opis zasad rozgrywki. Wśród głównych nagród znajdują się tygodniowe wycieczki do Nowego Jorku i Paryża, konsole Xbox 360 i Wii, płyty ze ścieżką dźwiękową oraz koszulki z logo gry.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Studio Funcom, producent gry Age of Conan: Hyborian Adventures, poinformowała o podpisaniu umowy z firmą PayByCash. Dzięki niej, abonenci Age of Conan będą mogli opłacać swoje konta bez konieczności korzystania z karty kredytowej. Z pewnością ułatwi to tę czynność, a przy okazji zwiększy bezpieczeństwo transakcji.

Xbox Live Arcade

Dzisiaj w ramach cotygodniowej aktualizacji serwisu Xbox Live Arcade do sprzedaży cyfrowej trafią dwie produkcje. Będą nimi Buku Sudoku autorstwa studia Merscom (800 punktów) oraz klasyczna arcade’owa produkcja multiplayer pod tytułem Warlords (400 punktów), której konwersji dokonała firma Stainless Games.

Music Video Games

Na rynku pojawił się nowy gracz. Jest nim studio Musi Video Games, założone przez weteranów rynku elektronicznej rozrywki – Davida Warhola, Vincenta Bitettiego, Tima Walsha oraz Marka Goldsteina. Firma działać będzie w największym stopniu na rynku produkcji casualowych. Skupi się na developingu pozycji muzycznych i rytmicznych.

Gran Turismo 5 Prologue

Już 2 czerwca rozpocznie się oczekiwana przez wielu Akademia GT – wielki turniej przeznaczony dla wszystkich fanów najnowszej odsłony cyklu Gran TurismoGran Turismo 5 Prologue. Konkurs będzie się składał z trzech etapów. Pierwszy zostanie otwarty dla wszystkich zainteresowanych i będzie wymagać jedynie rejestracji naszego konta PlayStation Network w serwisie www.gtacademy.eu. Po pomyślnie przeprowadzonej procedurze każdy gracz będzie mógł wziąć udział w wyścigu GT Academy Time Trial (Eiger Nordwand, Nissan Fairlady 350Z), w celu uzyskania jak najlepszego czasu przejazdu. W drugim etapie weźmie udział po dwudziestu najlepszych graczy ze wszystkich krajów dopuszczonych do turnieju. Będą oni rywalizować w krajowych eliminacjach, które zostaną zorganizowane w stolicach dopuszczonych państw. Z eliminacji bezpośredni awans do wielkiego finału wywalczą po trzy osoby, które następnie zostaną dopuszczone do prawdziwego wyścigu na brytyjskim torze Silverstone za kierownicą Nissana GT-R, poprzedzonego szeregiem testów psychicznych i fizycznych. Dwóch zwycięzców GT Academy weźmie udział w czteromiesięcznym programie treningowym mającym przygotować ich do udziału w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w 2009 roku.

Galeria obrazków

Na koniec „Wieści ze świata” chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka najnowszych galerii obrazków...

Command & Conquer: Red Alert 3

Imperium Romanum the Conquest of Britannia

Prince of Persia (2008)

Europa Universalis III: In Nomine

ArchLord

Pure

Pyroblazer

Galeria filmów

... oraz filmów:

FaceBreaker - Kiriko

FIFA 08 - finał mistrzostw FIFA 08

gry