Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPWii
Okładka Pyroblazer (PC)
OkładkaPyroblazer (PC)

Pyroblazer

Futurystyczne wyścigi, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi blazerami. Ścigamy się między innymi wśród kanionów, na pustyni czy na terenach zurbanizowanych.

Wyścigi | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pyroblazer Premiera

anulowana

PSP Wii

13lis2008

PC

Gry podobne do Pyroblazer

Flashout 2

Flashout 3D

Death Road

Pyroblazer to dynamiczna gra wyścigowa, w której do wygrywania kolejnych zawodów wykorzystuje się futurystycznie zaprojektowane bolidy, zwane blazerami. Produkt ten pod wieloma względami nawiązuje do tytułów z kultowej serii Wipeout.

Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości. Areną dla prowadzonych zmagań jest Apeiron, czwarta w kolejności planeta układu Xarthas. Jest to głównie typowe uniwersum science-fiction, zawierające też jednak pewne odwołania do elementów charakterystycznych dla cyberpunku oraz kultury egipskiej. Gracz w trakcie rozgrywki ma okazję do odwiedzenia trzech głównych lokacji, znajdujących się pod kontrolą różnych frakcji. Są to Gnosis (liczne kaniony), Haedra (tereny pustynne) oraz Evelads (obszary mocno zurbanizowane).

Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście różnych blazerów. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale i parametrami, którymi zostały opisane. Gracz musi przede wszystkim zdecydować, czy chce dosiąść szybkiej lecz słabo opancerzonej maszyny, czy może woli przejąć kontrolę nad wolniejszym, ale bardziej wytrzymałym wehikułem. Każdy z blazerów wyróżnia się ponadto za sprawą unikalnych dodatkowych funkcji, przydatnych podczas rozgrywania wyścigów. Bolidy mogą być wyposażane w dwa rodzaje uzbrojenia. Mowa tu o podstawowych broniach oraz minach, występujących w dziesięciu różnych odmianach. Bronie mogą być montowane przed rozpoczęciem wyścigów lub zbierane bezpośrednio z trasy. Możliwe staje się ponadto upgrade’owanie maszyn, dzięki czemu stają się szybsze, lepiej prowadzą się i stanowią większe zagrożenie dla innych blazerów.

Lista możliwych do wybrania trybów rozgrywki obejmuje między innymi szybki wyścig oraz mistrzostwa, w których bierze się udział w serii ściśle zaplanowanych startów. Po każdym udanym występie gromadzi się punkty, które podliczane są następnie do ogólnej klasyfikacji. Pyroblazer zawiera ponadto multiplayer, oferujący atrakcje dla sześciu graczy.

Gra napędzana jest przez nowoczesny silnik graficzny o nazwie Ultra Engine. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo szczegółowo zaprojektowane i często zmieniające się otoczenie. Warto też dodać, iż gra współpracuje z akceleratorami fizyki Ageia PhysX.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Pyroblazer cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Pyroblazer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Pyroblazer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PSP
Wii
PC