Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWiiPSP
Okładka Pyroblazer (PC)

Pyroblazer

Futurystyczne wyścigi, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi blazerami. Ścigamy się między innymi wśród kanionów, na pustyni czy na terenach zurbanizowanych.

Wyścigi | science fiction

Okładka Pyroblazer (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSP Wii

13lis2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pyroblazer to dynamiczna gra wyścigowa, w której do wygrywania kolejnych zawodów wykorzystuje się futurystycznie zaprojektowane bolidy, zwane blazerami. Produkt ten pod wieloma względami nawiązuje do tytułów z kultowej serii Wipeout.

Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości. Areną dla prowadzonych zmagań jest Apeiron, czwarta w kolejności planeta układu Xarthas. Jest to głównie typowe uniwersum science-fiction, zawierające też jednak pewne odwołania do elementów charakterystycznych dla cyberpunku oraz kultury egipskiej. Gracz w trakcie rozgrywki ma okazję do odwiedzenia trzech głównych lokacji, znajdujących się pod kontrolą różnych frakcji. Są to Gnosis (liczne kaniony), Haedra (tereny pustynne) oraz Evelads (obszary mocno zurbanizowane).

Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście różnych blazerów. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale i parametrami, którymi zostały opisane. Gracz musi przede wszystkim zdecydować, czy chce dosiąść szybkiej lecz słabo opancerzonej maszyny, czy może woli przejąć kontrolę nad wolniejszym, ale bardziej wytrzymałym wehikułem. Każdy z blazerów wyróżnia się ponadto za sprawą unikalnych dodatkowych funkcji, przydatnych podczas rozgrywania wyścigów. Bolidy mogą być wyposażane w dwa rodzaje uzbrojenia. Mowa tu o podstawowych broniach oraz minach, występujących w dziesięciu różnych odmianach. Bronie mogą być montowane przed rozpoczęciem wyścigów lub zbierane bezpośrednio z trasy. Możliwe staje się ponadto upgrade’owanie maszyn, dzięki czemu stają się szybsze, lepiej prowadzą się i stanowią większe zagrożenie dla innych blazerów.

Lista możliwych do wybrania trybów rozgrywki obejmuje między innymi szybki wyścig oraz mistrzostwa, w których bierze się udział w serii ściśle zaplanowanych startów. Po każdym udanym występie gromadzi się punkty, które podliczane są następnie do ogólnej klasyfikacji. Pyroblazer zawiera ponadto multiplayer, oferujący atrakcje dla sześciu graczy.

Gra napędzana jest przez nowoczesny silnik graficzny o nazwie Ultra Engine. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo szczegółowo zaprojektowane i często zmieniające się otoczenie. Warto też dodać, iż gra współpracuje z akceleratorami fizyki Ageia PhysX.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Pyroblazer

Klasyfikacja PEGI Pyroblazer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pyroblazer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Premiery gier w Polsce (1-7 czerwca)
Premiery gier w Polsce (1-7 czerwca)

wiadomość8 czerwca 2009

Pierwszy tydzień czerwca trafi do historii jako czas, w którym ukazała się bądź co bądź najbardziej oczekiwana gra ze stajni Electronic Arts – The Sims 3. Najnowsza odsłona symulatora ludzkiego życia zadebiutowała na rynku w miniony piątek, a nasz serwis równo z premierą tytułu zamieścił jego obszerną recenzję.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 listopada 2008)

wiadomość14 listopada 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Warhammer Online również w Korei, Red Alert 3 w wersji na 360-tkę debiutuje na rynku, zapowiedziano Evasive Space, pecetowy Pyroblazer dostępny, nowy epizod American McGee’s Grimm, plotki o LittleBigPlanet na PSP. Życzymy miłej lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 listopada 2008)

wiadomość4 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zestaw Gears of War 2, średniowieczny Steam, Xbox 360 bez obniżek, Bad Company z nowymi mapami, akcesoria do Xboxa 360 również w Europie i inne. Zapraszamy do lektury.

Pyroblazer w ofercie City Interactive

wiadomość19 października 2008

W połowie marca tego roku przedstawiciele studia Eipix Entertainment zapowiedzieli prace nad futurystycznymi wyścigami połączonymi ze zbrojną eksterminacją przeciwników. Fanów gier tego rodzaju pragniemy uspokoić - Pyroblazer, bo taki tytuł noszą wspomniane wyścigi, ukaże się w Polsce dzięki firmie City Interactive. Zajmie się ona także wydaniem gry w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 października 2008)

wiadomość7 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: gonimy własny ogon w Pyroblazer, słuchamy ścieżki dźwiękowej NBA 2K9, kupujemy talizmany, walczymy w wojnie secesyjnej, rockujemy z dodatkiem do Guitar Hero: On Tour oraz regionalizujemy Nintendo DSi. Zapraszamy do lektury.

PSP
Wii
PC