Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPC
Okładka StateShift (PSP)
OkładkaStateShift (PSP)

StateShift

StateShift to futurystyczne, bardzo szybkie i niebezpieczne wyścigi. Jeśli już do czegoś je porównać to tylko do wielbionej serii Wipeout. Akcja gry osadzona jest w bliżej nieokreślonej, ale na pewno niedalekiej przyszłości.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StateShift Premiera

3sie2007

PSP

24paź2008

PC

Gry podobne do StateShift

Test Drive Unlimited

WipEout Pure

WipEout Pulse

StateShift to gra wyścigowa z akcją osadzoną w niedalekiej przyszłości, w której świat stanął w obliczu poważnego kryzysu ekonomicznego, wynikającego z wyczerpania niemal wszystkich zasobów naturalnych Ziemi. W nowej rzeczywistości na popularności zyskały nielegalne wyścigi z udziałem superszybkich bolidów i to właśnie nad jednym z takich wehikułów przejmuje się kontrolę.

Głównym elementem wyróżniającym StateShift na tle konkurencyjnych wyścigów, jest możliwość przekształcania sterowanej przez siebie wyścigowej maszyny, co staje się możliwe po zebraniu wystarczającej liczby kulek energii. Modyfikacje te mają służyć dopasowaniu pojazdu do aktualnych warunków na trasie. Producent przewidział możliwość przybierania czterech różnych form, pozwalających między innymi na zwiększenie prędkości czy wytrzymałości bolidu.

W kolejnych wyścigach oprócz sterowanej przez gracza maszyny bierze udział do piętnastu innych pojazdów. SI preferuje agresywny model jazdy, w rezultacie czego zawody obfitują w wiele brutalnych starć. Staje się to też możliwe między innymi dzięki podnoszeniu znajdujących się na trasie broni, jak chociażby samonaprowadzających się rakiet czy min.

Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano cztery podstawowe tryby zabawy, między innymi pojedyncze wyścigi czy mistrzostwa. StateShift zawiera ponadto rozbudowany samouczek, dzięki któremu można zapoznać się z podstawami sterowania futurystycznym bolidem. Oprócz tego zadbano o multiplayer, w którym przystępuje się do zawodów z udziałem innych graczy.

Oprawa wizualna StateShift prezentuje przyzwoity poziom. Zmagania mogą być obserwowane z kilku różnych kamer, przy czym najlepsze efekty daje widok ukazujący akcję zza pędzącego bolidu. Wyścigi organizowane są na czternastu podstawowych torach, które wypełniono przeszkodami, skoczniami oraz ostrymi nawrotami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI StateShift

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

StateShift Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP
PSP
PC