Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka MotoGP (PSP)

MotoGP PSP

MotoGP jest produkcją traktującą o wyścigach motocyklowych, której bliżej do symulatora niż do gry zręcznościowej. W grze znajdziemy wielu zawodników w rzeczywistości ścigających się w tytułowej konkurencji.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka MotoGP (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

26września2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotoGP jest kolejną wersją sztandarowej gry Namco na PlayStation Portable (obok Ridge Racer, Ace Combat i Tekkena). MotoGP to produkcja, traktującą o wyścigach motocyklowych, której bliżej do symulatora niż do gry zręcznościowej.

Po rozpoczęciu rozgrywki musimy wybrać jednego z ponad dwudziestu jeźdźców (jest wielu znanych, takich jak Valentino Rossi czy Carlos Checa), w którego chcemy się wcielić. Następnie należy dokonać wyboru klasy motorów i już możemy się ścigać na oficjalnych trasach. Jednak tak naprawdę najwierniejsi fani doceniają Time Trial i w trybie jeden na jednego chcą pobijać najlepsze rekordy. Grać można nawet w ośmiu graczy jednocześnie, co zdecydowanie podnosi poziom adrenaliny na torze.

Najmocniejszą stroną produkcji jest zapierająca dech w piersiach grafika, wykorzystująca 100% mocy obliczeniowej PSP. Wspaniałe modele motocyklistów i ich maszyn, niespotykana dotąd liczba szczegółów na torze oraz duża rozdzielczość tekstur z pewnością sprawiają, że niejednemu fanowi przenośnych rozgrywek włosy stają dęba. Szczególną uwagę poświęcono animacji kraks oraz efektów odbicia światła od torów (w tym także cieni).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MotoGP

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Co zaoferuje nam MotoGP dla PSP?
Co zaoferuje nam MotoGP dla PSP?

wiadomość4 czerwca 2006

Licencję MotoGP w grach wykorzystuje zarówno korporacja THQ, jak i japońska firma Namco. Ta ostatnia skupiała się dotąd wyłącznie na PlayStation 2, czego efektem jest np. MotoGP 4. Teraz wspomniany dalekowschodni koncern przygotowuje mobilną odsłonę popularnych wyścigów motocyklowych, dedykowaną platformie PlayStation Portable. Premiera w trzecim kwartale bieżącego roku.