Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2008, 11:10

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: gonimy własny ogon w Pyroblazer, słuchamy ścieżki dźwiękowej NBA 2K9, kupujemy talizmany, walczymy w wojnie secesyjnej, rockujemy z dodatkiem do Guitar Hero: On Tour oraz regionalizujemy Nintendo DSi. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: gonimy własny ogon w Pyroblazer, słuchamy ścieżki dźwiękowej NBA 2K9, kupujemy talizmany, walczymy w wojnie secesyjnej, rockujemy z dodatkiem do Guitar Hero: On Tour oraz regionalizujemy Nintendo DSi. Zapraszamy do lektury.

Pyroblazer

Firmy Candella Systems, Eipix Entertainment oraz Valve Software poinformowały, że ciekawie zapowiadająca się, wyścigowa gra akcji o tytule Pyroblazer w wersji PC ukaże się na światowym rynku w listopadzie bieżącego roku. Wszyscy zainteresowani będą mogli ją nabyć za pośrednictwem Steama. Przypominamy, że producenci pracują również nad edycjami przeznaczonymi dla Wii i PSP.

NBA 2K9

NBA 2K9 najnowsza odsłona popularnego cyklu koszykarskiego, a zarazem pierwsza, która zostanie wydana na PC, zaskoczy nas rozbudowaną ścieżką dźwiękową. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Beastie Boys, Blockhead, Bloody Beetroots, DJ UNK - In Yo Face, N.E.R.D., Nickodemus, Santogold feat. Switch & Freq Nasty, Skeewiff, Spank Rock & Benny Blanco – Loose, The Cool Kids - 2K Pennies, The Limp Twins, The Meters oraz The Pharcyde. Do premiery NBA 2K9 dojdzie 10 października (edycja PC trafi do sprzedaży 21 października).

Final Fantasy XI

Square Enix zdecydowało się na wprowadzenie do sprzedaży specjalnych kolekcjonerskich przedmiotów związanych bezpośrednio z jedenastą, sieciową odsłoną cyklu Final Fantasy. Pierwszym z nich jest metalowy wisior noszący nazwę Tidal Talisman. Wszyscy zainteresowani mogą go nabyć w tym miejscu za równowartość 30 euro. Talizman będzie dostępny przez ograniczoną ilość czasu (strona zostanie zamknięta 17 października).

Rhiannon: Curse of the Four Branches

Firma Got Game Entertainment poinformowała, że pecetowa produkcja o tytule Rhiannon: Curse of the Four Branches – pierwszoosobowa przygodówka osadzona w celtyckim klimacie – trafiła do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

PSP

PlayStation Store w wydaniu dla przenośnej konsoli PSP ma szansę zadebiutować jeszcze tej jesieni. Świadczy o tym m.in. nowy zestaw, w skład którego wejdzie najnowszy model platformy – PSP-3000 – oraz karta pamięci o pojemności 4GB. Na pudełku widoczne jest zdjęcie konsoli, na ekranie której widzimy zrzut PS Store przystosowanego do jej możliwości. W chwili obecnej czekamy na potwierdzenie tych domysłów.

Mosby’s Confederacy

Firma Tilted Mill Entertainment przedstawiła pierwsze informacje na temat swojej nowej produkcji – Mosby’s Confederacy. Będzie ona łączyć w sobie elementy strategii turowej oraz taktycznej gry akcji rozgrywanej w czasie rzeczywistym. W grze przejmiemy kontrolę nad wojskami Konfederatów dowodzonymi przez generała Johna Singletona Mosby’ego i postaramy się odtworzyć najważniejsze bitwy amerykańskiej wojny secesyjnej.

Nintendo DSi

Z informacji przedstawionych przez Nintendo wynika, że programy wydawane specjalnie z myślą o nowym produkcie japońskiego koncernu – Nintendo DSi – będą regionalizowane. Oznacza to, że osoby zamieszkujące Europę, które chciałyby wykorzystać słabszego dolara do zakupu gier w Stanach Zjednoczonych, będą musiały obejść się smakiem. Na swych konsolach uruchomią bowiem produkty zakupione wyłącznie na Starym Kontynencie.

Neopets Puzzle Adventure

Neopets Puzzle Adventure, produkcja będąca wariacją na temat gry Puzzle Quest, wyprodukowana przez studio Infinite Interactive i stanowiąca mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi, ukaże się na rynku w wersjach na konsolę NDS i pecety pod koniec października. Edycja na Wii trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Guitar Hero On Tour: Decades

Vicarious Visions, producent odpowiedzialny za odsłonę cyklu Guitar Hero przygotowaną z myślą o przenośnym Nintendo DS – Guitar Hero: On Tour – przedstawił oficjalne informacje o dacie premiery pierwszego dodatku, który wzbogaci pozycję o 26 nowych utworów. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że sprzedaż Guitar Hero On Tour: Decades rozpocznie się 16 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dynasty Warriors 6

Bomberman Ultra

The Sims 3

X-Blades

The Royal Marines Commando

Otherland

Mortal Kombat vs DC Universe

Stargate Worlds

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Fable II

Prince of Persia

Ride to Hell

FIFA 09 - Be a Pro

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Monster Lab

LittleBigPlanet

Brothers in Arms: Hell's Highway

gry