Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Rhiannon: Beyond the Mabinogion (PC)

Rhiannon: Curse of the Four Branches PC

Rhiannon: Beyond the Mabinogion

Rhiannon: Beyond the Mabinogion jest grą przygodową opracowaną przez firmę Arberth Studios. Jej fabuła mocno opiera się na walijskich podaniach i legendach, które znalazły się w zbiorze zatytułowanym Mabinogion – ze szczególnym uwzględnieniem opowieści z cyklu Cztery Gałęzie.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Rhiannon: Beyond the Mabinogion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5października2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rhiannon: Beyond the Mabinogion jest grą przygodową opracowaną przez firmę Arberth Studios. Jej fabuła mocno opiera się na walijskich podaniach i legendach, które znalazły się w zbiorze zatytułowanym Mabinogion – ze szczególnym uwzględnieniem opowieści z cyklu Cztery Gałęzie. Produkcja z pewnością zainteresuje miłośników celtyckiej kultury.

Tytułową bohaterką jest Rhiannon, piętnastoletnia dziewczyna, która wraz z rodzicami przeniosła się do Ty Pryderi – starego domu położonego gdzieś na prowincji Wielkiej Brytanii. Niedługo po przeprowadzce nastolatkę zaczęły nękać dziwne zjawy i odgłosy. Widziała też rzeczy, których inni nie dostrzegali. Rodzice dziwne zachowanie córki zrzucili na karb problemów z przystosowaniem się do środowiska. Na szczęście za pośrednictwem Internetu udało jej się poznać historyka i mitologa, Jona Southwortha, który był doskonale zaznajomiony z sagą Mabinogion, dzięki czemu szybko zauważył analogię pomiędzy imieniem bohaterki i nazwą domu a mitycznymi postaciami z opowieści. Okazało się, że Rhiannon wplątana została w tajemnicze wydarzenia, w których magia miesza się z rzeczywistością, a dawny świat Celtów wpływa na teraźniejszość. Opowieść znana z Mabinogion okazała się prawdziwa. Mowa w niej jest o konflikcie pomiędzy księciem Pryderi a złym czarnoksiężnikiem Llwydem, który poprzysiągł mu zemstę. Został jednak zmuszony do obietnicy, że za życia księcia jej nie dokona. Nie wspomniał jednak, co zdarzy się później. W Rhiannon: Beyond the Mabinogion walka duchów trwa do tej pory, w domu i na terytorium Walii.

Gra wykorzystuje sprawdzony w tego typu produkcjach interfejs point and click. Akcja została pokazana z perspektywy pierwszej osoby. Na gracza czekają liczne wyzwania i zagadki, które będzie musiał rozwiązać, by odkryć tajemnicę starego domu Ty Pryderi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Rhiannon: Curse of the Four Branches

Klasyfikacja PEGI Rhiannon: Curse of the Four Branches

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rhiannon: Curse of the Four Branches

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/Me/2000/XP
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 marca 2009)

wiadomość2 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Silent Hill: Homecoming, darmowe mapy do World in Conflict, sprzedaż systemu R4 nielegalna w Japonii, europejska premiera przygodówki Ceville i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 października 2008)

wiadomość7 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: gonimy własny ogon w Pyroblazer, słuchamy ścieżki dźwiękowej NBA 2K9, kupujemy talizmany, walczymy w wojnie secesyjnej, rockujemy z dodatkiem do Guitar Hero: On Tour oraz regionalizujemy Nintendo DSi. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 września 2008)

wiadomość30 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: bawimy się marakasami, wcielamy się w Napoleona, oglądamy dzikie zwierzęta, zdobywamy Trofea w Quantum of Solace i Mirror’s Edge, gramy za darmo w Pirates of the Burning Sea. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 września 2008)

wiadomość25 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: nadzieje producentów Mirror’s Edge, przejęcie GameTapa, koniec FreeStyle Street Basketball, nowe życie studia 2015, zakończenie prac nad Rhiannon: Curse of the Four Branches. Zapraszamy do lektury.

Rozpoczęto prace nad przygodówką Rhiannon – Beyond the Mabinogion
Rozpoczęto prace nad przygodówką Rhiannon – Beyond the Mabinogion

wiadomość15 lutego 2007

Firma Arberth Studios zapowiedziała rozpoczęcie prac nad grą przygodową Rhiannon – Beyond the Mabinogion. Wątek fabularny będzie mocno opierać się na walijskich podaniach i legendach, które znalazły się w zbiorze zatytułowanym Mabinogion. Gra zapowiada się na ciekawy kąsek dla miłośników celtyckiej kultury.