Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSWiiPC
Okładka Neopets Puzzle Adventure (NDS)
OkładkaNeopets Puzzle Adventure (NDS)

Neopets Puzzle Adventure

Neopets Puzzle Adventure to kontynuacja gry Puzzle Quest, wyprodukowanej przez studio Infinite Interactive i stanowiącej mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi. Produkt w dużym stopniu nawiązuje do zawartości internetowego serwisu Neopets.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neopets Puzzle Adventure Premiera

25lis2008

PC NDS Wii

producent: Infinite Interactive wydawca: Capcom

Neopets Puzzle Adventure to wariacja na temat gry Puzzle Quest, wyprodukowanej przez studio Infinite Interactive i stanowiącej mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi. Kolejny produkt australijskich programistów w większym stopniu kładzie nacisk na elementy przygodowe i nawiązuje przy tym do zawartości internetowego serwisu Neopets.com, który zrzesza użytkowników wychowujących miliony wirtualnych stworzeń.

Neopets Puzzle Adventure jest pozycją zrealizowaną w kreskówkowej, dwuwymiarowej oprawie graficznej. W trybie singleplayer tytuł oferuje 150 zadań ubranych w prostą, przedstawioną w komiksowej formie otoczkę fabularną, gdzie głównymi bohaterami są inspirowane Pokemonami stwory ze świata Neopets. Opowiadana historia pozwala nam przenieść się do podzielonej na trzy części krainy Neopia, gdzie jako unikalna, własnoręcznie stworzona postać, spotykamy przeróżnych bohaterów i przy pomocy zestawu mini-gierek toczymy walki z wymagającymi przeciwnikami.

W chwili rozpoczęcia potyczki przenosimy się na przypominającą szachownicę planszę wielkości 8 na 8 lub 10 na 10 pól i bierzemy udział w szeregu wyzwań, stworzonych na podobieństwo Tetrisa czy gier typu Memory albo Reversi. By zwyciężyć, musimy wykazać się szybkim i logicznym myśleniem oraz umiejętnością korzystania ze zdolności, jakimi dysponuje nasz podopieczny. Każdy Neopet może posiadać do 150 chowańców o nazwie PetPets, które zwiększają posiadane przez niego talenty i umożliwiają mu skuteczniejsze rozprawianie się z oponentami.

Za realizację co ważniejszych misji program honoruje odbiorców 30 specjalnymi nagrodami, a także 300 przedmiotami, które jeszcze bardziej urozmaicają przebieg gry. Neopets Puzzle Adventure generuje również kody dostępu do nowych elementów, publikowanych na witrynie Neopets.com. Projekt australijskiego studia pozwala ponadto na rozgrywkę w trybie multiplayer. Oferuje przy tym dwa warianty działań – Co-operative oraz Head to Head.

Klasyfikacja PEGI Neopets Puzzle Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Neopets Puzzle Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
NDS
Wii