Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Stargate Worlds (PC)
OkładkaStargate Worlds (PC)

Stargate Worlds PC

Gra z gatunku MMO stworzona w oparciu o znany serial telewizyjny „Gwiezdne Wrota” z Richardem Deanem Andersonem w jednej z głównych ról. Za jej powstanie i rozwój odpowiada studio Cheyenne Mountain Entertainment.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stargate Worlds Premiera PC

anulowana

producent: Cheyenne Mountain Entertainment wydawca: FireSky Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra z gatunku MMO stworzona w oparciu o znany serial telewizyjny Gwiezdne Wrota z Richardem Deanem Andersonem w jednej z głównych ról. Za jej powstanie i rozwój odpowiada studio Cheyenne Mountain Entertainment, zatrudniające ludzi, którzy brali udział przy tworzeniu m.in. takich gier jak: Shadow of Yserbius, Shadowbane, City of Villains i The Matrix Online.

Świat gry odpowiada temu, który przedstawia seria telewizyjna, czyli mamy przełom XX/XXI wieku, a w przestrzeni kosmicznej trwa walka o wpływy pomiędzy poszczególnymi Władcami Systemów i rasą Tok'ra oraz Asgard i Replikatorami. Zasadniczo w Stargate Worlds autorzy podzielili dostępne dla grających rasy na dwie główne frakcje. Pierwsze, zrzeszające m.in. Ludzi ze Stargate Union, Asgard i Wolnych Jaffa, pełni rolę dobrej strony. Drugie, tzn. Ludzie z organizacji Opcore, Goa'Uld oraz Kontrolowani Jaffa, to ta „zła” strona. Ponadto pojawią się też inni przedstawiciele kosmosu w roli NPC’ów, na przykład rasa Nox, Furlings czy Unas i Replikatory. Z dostępnych klas postaci wymienić należy chociażby naukowców, archeologów, żołnierzy i komandosów.

Podstawą zabawy w Stargate Worlds są przeróżne wyprawy kilkuosobowych zespołów graczy, inspirowane wypadami oddziałów żołnierzy w serialu telewizyjnym. Również, podobnie jak tam, na misje wyruszamy przechodząc przez Gwiezdne Wrota. Za każdym razem przenosząc się przez nie wkraczamy do sporych rozmiarów obszarów typu „instance” generowanych na potrzeby naszej grupy. Przedstawiają one powierzchnie nieznanych planet i księżyców, wnętrza okrętów kosmicznych, jak również wycinki przestrzeni kosmicznej istotnej dla wykonywanego zadania. Rzecz jasna, poza samymi instance’ami gra oferuje również ogromny, stały świat do przemierzenia. Warto nadmienić, iż znajdziemy w nim znane z ekranów lokacje, jak choćby bazę NORAD-u, gdzie znajdują się ziemskie wrota.

Stargate Worlds oferuje zarówno walkę z NPC’ami, czyli popularne PvE, jak i z żywymi graczami, tj. PvP. Potyczki mają charakter zręcznościowy. Bohaterowie posługują się całą gamą współczesnego ziemskiego uzbrojenia oraz pozaziemskich gadżetów, muszą także wykorzystywać elementy otoczenia i na przykład kucać i chować się za czymś.

Użytkownicy tytułu mogą łączyć się w wieloosobowe gildie (nawet 500 osób), które podobnie jak np. w EverQuest, stopniowo awansują na wyższe poziomy, co przekłada się na przeróżne udogodnienia dla ich członków. Otworem stają też różnorodne aktywności, takie jak wytwarzanie wszelakiego rodzaju przedmiotów lub handel.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 629 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stargate Worlds: 12+