Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Mortal Kombat vs DC Universe (PS3)

Mortal Kombat vs DC Universe

Mortal Kombat vs DC Universe to spin-offowa odsłona legendarnej serii bijatyk, wykreowanej przez Eda Boona i Johna Tobiasa. Gra powstała dzięki współpracy firm Midway Games, Warner Bros. oraz DC Comics.

Bijatyki | DC Comics | komiksy | superbohaterowie | multiplayer | na 2 osoby | crossover | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Mortal Kombat vs DC Universe (PS3)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

16lis2008

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Kombat vs. DC Universe to dzieło stworzone dzięki współpracy producenta gier, Midway Games i jednego z największych wydawnictw komiksów w USA, DC Comics.

Kontynuacja kultowej serii Mortal Kombat zawiera w sobie postacie, które znamy już z pierwszych części, będące ikonami bijatyk świata wirtualnego, a także telewizyjnego – jak choćby Scorpiona czy Sub-Zero, oraz najważniejszych bohaterów pop-kultury komiksowej: Batmana, Supermana oraz innych herosów z historii obrazkowych, wydanych przez DC Comics. To właśnie pojedynek pomiędzy tymi dwoma różnorodnymi uniwersami jest motywem przewodnim, który towarzyszy rozgrywce. Fabułą zajęli się znani scenarzyści komiksowi - Jimmy Palmiotti i Justin Gray.

Mortal Kombat vs. DC Universe, oprócz poszerzenia liczby bohaterów o postacie komiksowe, oferuje graczom nowy sposób przedstawiania pojedynków. Znane z poprzednich części areny zostały połączone w ciąg, dzięki któremu uczestnicy walki mogą się przemieszczać pomiędzy kolejnymi lokacjami. Producenci postanowili także zaimplementować charakterystyczne dla serii, brutalne sposoby kończenia pojedynków: fatality i brutality.

Trójwymiarowa grafika Mortal Kombat vs. DC Universe oparta jest na silniku Unreal Engine 3. Postacie oraz elementy środowiska zostały przez twórców pieczołowicie oddane. Zaawansowana technologia, wykorzystywana przez engine, pozwoliła także stworzyć bardzo interaktywny świat wirtualny, dzięki czemu w grze, podczas potyczki, nasze postacie często burzą mury i inne elementy otoczenia. Oprócz tego, realizm podwyższają przetarte, poszarpane w ferworze walki ubrania naszych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 570 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortal Kombat vs DC Universe

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat vs DC Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mortal Kombat vs DC Universe

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Mortal Kombat vs DC Universe - recenzja gry
Mortal Kombat vs DC Universe - recenzja gry

Recenzja 8 grudnia 2008, 12:37

Wśród nowości wprowadzonych w Mortal Kombat vs DC Universe znajdują się minigierki, które zostały umiejętnie wplecione w sam gameplay. Na przykład, gdy zbliżamy się do wroga, to wciśnięciem odpowiedniego przycisku uruchamiamy tryb Close Combat, w którym kamera podjeżdża do postaci i można zastosować serię efektownych, boleśnie raniących przeciwnika technik. Ciosy odpala się przez korzystanie we właściwym momencie z przycisków, co naśladuje popularne obecnie w grach active time eventy. Rozwiązanie to sprawdza się świetnie, bo daje lekką przewagę atakującemu, równocześnie wyposażając atakowanego w szansę na obronę i odwrócenie kłopotliwej sytuacji na swoją korzyść. Druga minigierka o nazwie Free Fall Kombat, uruchamia się, gdy gracz zrzuci przeciwnika z areny. Widzimy wtedy obie postacie lecące w dół, szamoczące się przy tym w powietrzu. Każdy udany atak napełnia specjalny pasek, który umożliwia w rezultacie odpalenie specjalnej techniki, rzucającej wroga z wielką siłą na twardy bruk. Podobnie jak w Close Kombat istnieje tu możliwość zablokowania ataku i przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Trzecia minigierka o nazwie Test Your Might pozwala na chwycenie przeciwnika za frak i obijanie go z ogromną prędkością o kolejne pękające pod naszą siłą mury. Wszystkie trzy nowe elementy są trafnie dobrane, czarują swoją prostotą i dodatkowo podkreślają umowny, komiksowy charakter nowej gry firmy Midway.

X360
PS3