Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2011, 14:33

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Portal 2, Japonia) 14/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nagraniach z Duke Nukem Forever i Portal 2, nowej łatce do Dragon Age II, a także wpływie trzęsienia ziemi w Japonii na sytuację na rynku gier. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nagraniach z Duke Nukem Forever i Portal 2, nowej łatce do Dragon Age II, a także wpływie trzęsienia ziemi w Japonii na sytuację na rynku gier. Zapraszamy do lektury.

Duke Nukem Forever

W sieci opublikowany został film prezentujący fragment Duke Nukem Forever (PC, X360, PS3) – długo oczekiwanej kontynuacji udanej strzelaniny FPP, mającej zadebiutować ostatecznie w maju tego roku. Pochodzi on z wersji prezentowanej podczas targów PAX East, które odbyły się w miniony weekend.

Portal 2

Światło dzienne ujrzało również nagranie ukazujące w akcji Portal 2 (PC, X360, PS3) – kontynuację udanej gry zręcznościowo-logicznej, autorstwa firmy Valve, przedstawianej szerzej na PAX East. Do premiery pełnej wersji dojdzie już w przyszłym miesiącu.

Insomniac Games

Studio Insomniac Games, znane przede wszystkim z marek Ratchet & Clank i Resistance, poinformowało o uruchomieniu nowego oddziału Insomniac Click. Będzie on funkcjonować na rynku gier mobilnych i społecznościowych (Facebook). Decyzja o powołaniu nowego zespołu nie wpłynie w żaden sposób na dotychczasową działalność studia.

Dragon Age II

Firma BioWare udostępniła kolejną łatkę do gry cRPG Dragon Age II. Aktualizacja oznaczona numerem 1.01 (w wersji beta), usprawnia m.in. działanie zapisanych stanów gier na komputerach wyposażonych w procesory jednordzeniowe. Więcej szczegółów, w tym bezpośredni link do downloadu, znajdziecie na oficjalnym forum dyskusyjnym gry.

Ratchet & Clank: All 4 One

Ratchet & Clank: All 4 One, czyli najnowsza odsłona bestsellerowej serii zręcznościówek autorstwa studia Insomniac Games, zaoferuje pełne wsparcie dla technologii 3D. Oprócz tego największą innowacją, jaka zostanie wprowadzona w tym przypadku do przygód tytułowych bohaterów, będzie kooperacja przeznaczona dla maksymalnie czterech osób. Produkcja zostanie wydana na PlayStation 3 jesienią tego roku.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Portal 2, Japonia) 14/03/11 - ilustracja #1

Final Fantasy XIV/XI

Firma Square Enix poinformowała, że z uwagi na trzęsienie ziemi w Japonii i jego następstwa, zmuszona będzie wyłączyć serwery gier Final Fantasy XIV i Final Fantasy XI (na co najmniej jeden tydzień). Przyczyna tego faktu leży w bardzo ograniczonym funkcjonowaniu japońskich elektrowni atomowych, wynikającym z trudności wywołanych kataklizmem i konieczności oszczędzenia energii elektrycznej. Podobny los spotka strzelaninę sieciową Metal Gear Online, autorstwa Konami.

Yakuza: Of the End/MotorStorm Apocalpypse

Firmy SEGA i Sony Computer Entertainment zdecydowały się na opóźnienie japońskiego debiutu gier Yakuza: Of the End oraz MotorStorm Apocalypse z uwagi na tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Kraj Kwitnącej Wiśni w ubiegłym tygodniu. Nowe terminy premiery nie są znane.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Batman: Arkham City

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Firefall

Operation Flashpoint: Red River

Ratchet & Clank: All 4 One

UFO Online: Fight for Earth

Rochard

Bastion

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mortal Kombat - Wieża Wyzwań (PL)

Trenched

Crysis 2 - Bądź Szybki (PL)

Homefront

Insanely Twisted Shadow Planet

Jurassic Park - Pre-Order Trailer

Stoked: Big Air Edition

NASCAR 2011: The Game - Bristol Motor

Red Faction: Armageddon - Ruin Mode Trailer

UFO Online: Fight for Earth

Grimlands - Teaser Trailer

Guild Wars 2 - Złodziej

Uncharted 3: Drake's Deception - Katherine

Dungeon Empires

Elements of War

Uncharted 3: Drake's Deception - prezentacja

gry