Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka UFO Online: Fight for Earth (WWW)

UFO Online: Fight for Earth WWW

UFO Online: Fight for Earth to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej strategia turowa autorstwa niemieckiego studia Funatics Development. Osią fabuły gry jest inwazja pozornie pokojowo nastawionych obcych, którzy starają się przejąć kontrolę nad ziemskimi surowcami.

Strategiczne | turowe

WWW
Okładka UFO Online: Fight for Earth (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

22kwietnia2013

UFO Online: Fight for Earth to rozgrywana w systemie turowym przeglądarkowa strategia bitewna. Autorami są ludzie z niemieckiego studia Funatics Software, czyli twórcy takich tytułów jak m.in. The Settlers: Narodziny kultur, Northland (w naszym kraju wydane jako Wyprawa na Północ) oraz przede wszystkim cyklu Cultures. Ponadto studio współpracowało już wcześniej z gamigo przy okazji przeglądarkowego Cultures Online.

Akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości, a fabuła koncentruje się na walce z kosmitami. Obce istoty przybyły na Ziemię pod pretekstem chęci nawiązania pokojowych stosunków dyplomatycznych. W rzeczywistości stwory z innej planety chcą jedynie przejąć kontrolę nad naszymi surowcami. Niestety, większość ludzkości dała się omamić kłamstwami obcych i wciąż wierzy w ich dobre intencje. Ci, którzy poznali prawdę utworzyli trzy organizacje oporu i spróbują teraz przeciwstawić się najeźdźcom z kosmosu.

UFO Online: Fight for Earth to turowa grą taktyczna będąca czymś w rodzaju duchowego spadkobiercy cyklu X-COM. Gracze przejmują dowodzenie nad niewielkim oddziałem złożonym z doskonale wyszkolonych żołnierzy. Naszym centrum operacyjnym jest baza i wraz z postępami w grze udostępnione zostają opcje jej rozbudowy. W tym miejscu zatrudniamy najemników, szkolimy oddziały, prowadzimy badania nad nowymi technologiami oraz ulepszamy uzbrojenie. Tutaj też dokonujemy przygotowań przed misją – wybieramy żołnierzy do naszego oddziału oraz ustalamy ich ekwipunek.

Autorzy przygotowali trzy frakcje oraz wiele różnorodnych klas postaci (w tym medyka i snajpera), z których każda wyposażona została we własny zestaw umiejętności. By mieć jakiekolwiek szanse na odniesienie sukcesu konieczne jest odpowiednie dobranie ludzi do naszego oddziału. UFO Online oferuje nie tylko możliwość starć z kosmitami, ale dzięki rozbudowanym funkcjom PvP pozwala również na zmierzenie się z innymi graczami.

Całość powstała na bazie silnika Unity, co pozwala na uzyskanie ładnej trójwymiarowej grafiki pomimo faktu, że wyświetlana ona jest w okienku przeglądarki. Gra wykorzystuje model darmowy uzupełniony dobrowolnymi mikropłatnościami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UFO Online: Fight for Earth

odpowiednia dla każdego wieku

UFO Online weszło w fazę otwartych beta testów
UFO Online weszło w fazę otwartych beta testów

wiadomość8 maja 2013

UFO Online, przeglądarkowa gra strategiczna od twórców serii Cultures, wkroczyła w fazę otwartych beta testów. Dzięki temu wszyscy chętni mogą już teraz rozpocząć zabawę w ratowanie świata przed obcymi.

Ruszają beta-testy gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth
Ruszają beta-testy gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth

wiadomość10 listopada 2011

Firma gamigo poinformowała o rozpoczynających się zamkniętych beta-testach przeglądarkowych gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth.

Twórcy serii Cultures pracują nad przeglądarkową turówką UFO Online

wiadomość11 marca 2011

Znane z cyklu Cultures niemieckie studio Funatics Software ujawniło swój następny projekt. Jest nim inspirowana cyklem X-COM przeglądarkowa turówka zatytułowana UFO Online: Fight for Earth.