Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2011, 09:33

Twórcy serii Cultures pracują nad przeglądarkową turówką UFO Online

Znane z cyklu Cultures niemieckie studio Funatics Software ujawniło swój następny projekt. Jest nim inspirowana cyklem X-COM przeglądarkowa turówka zatytułowana UFO Online: Fight for Earth.

Znane z cyklu Cultures niemieckie studio Funatics Software ujawniło swój następny projekt. Jest nim inspirowana cyklem X-COM przeglądarkowa turówka zatytułowana UFO Online: Fight for Earth.

Twórcy serii Cultures pracują nad przeglądarkową turówką UFO Online - ilustracja #1

Akcja toczy się będzie w niedalekiej przyszłości, a fabuła skoncentruje się na walce z kosmitami. Obce istoty przybyły na Ziemię pod pretekstem chęci nawiązania pokojowych stosunków dyplomatycznych. W rzeczywistości stwory z innej planety chcą jedynie przejąć kontrolę nad naszymi surowcami. Niestety, większość ludzkości dała się omamić kłamstwami obcych i wciąż wierzy w ich dobre intencje. Ci, którzy poznali prawdę utworzyli trzy organizacje oporu i spróbują teraz przeciwstawić się najeźdźcom z kosmosu.

UFO Online: Fight for Earth będzie turową grą taktyczną, mającą być czymś w rodzaju duchowego spadkobiercy cyklu X-COM. Całość tworzona jest na bazie silnika Unity, co pozwoli na uzyskanie ładnej trójwymiarowej grafiki pomimo faktu, że wyświetlana ona będzie w okienku przeglądarki. Autorzy szykują trzy frakcje oraz wiele różnorodnych klas postaci, z których każda wyposażona zostanie we własny zestaw umiejętności.

Twórcy serii Cultures pracują nad przeglądarkową turówką UFO Online - ilustracja #2

Naszym centrum operacyjnym ma być baza i wraz z postępami w grze udostępnione zostaną opcje jej rozbudowy. Wolno nam będzie również zatrudniać najemników, szkolić oddziały oraz ulepszać uzbrojenie. UFO Online zaoferuje nie tylko możliwość starć z kosmitami, ale dzięki rozbudowanym funkcjom PvP pozwoli również na zmierzenie się z innymi graczami.

Ruszyła już strona oficjalna, na której można zgłosić chęć uczestnictwa w nadchodzących beta testach. Premiera Ufo Online nastąpić ma latem tego roku.

Ponadto wypuszczono już pierwszy zwiastun UFO Online.

Autorami gry są ludzie z Funatics Software, czyli twórcy takich tytułów jak m.in. The Settlers: Narodziny kultur, Northland (w naszym kraju wydane jako Wyprawa na Północ) oraz cyklu Cultures. Produkcja znajduje się więc w dobrych rękach. Przypomnijmy, że studio współpracowało już z gamigo przy okazji przeglądarkowego Cultures Online.

Warto na koniec dodać, że ostatnimi czasy gamigo poczyna sobie coraz odważniej. Dotychczas firma ta znana była głównie z prostych gier przeglądarkowych, skierowanych raczej do „niedzielnych graczy”. Teraz ma to ulec zmianie. Wydawca finansuje obecnie produkcję wielu projektów przeznaczonych dla bardziej wymagającej klienteli. Wśród nich znajduje się m.in. inspirowana serią Dungeon Keeper gra Dungeon Empires oraz ujawnione dzisiaj Grimlands. Ponadto, firma wyda w tym roku swoją pierwszą tradycyjną (a więc taką, która nie jest rozgrywana z poziomu przeglądarki) pozycję w postaci kosmicznego MMO Black Prophecy.