Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Dungeon Empires (WWW)
OkładkaDungeon Empires (WWW)

Dungeon Empires WWW

Darmowa, przeglądarkowa gra MMO, będąca połączeniem strategii i gry RPG. Wcielamy się w władcę podziemi i rozbudowujemy swoje lochy. Oprócz tego otrzymujemy kontrolę nad jednym z naszych bohaterów, który może penetrować podziemia przeciwników.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Empires Premiera WWW

3grudnia2010

producent: Limbic Entertainment wydawca: gamigo AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dungeon Empires to kolejna już darmowa gra MMO wydana przez niemiecką grupę gamigo. Tym razem mamy do czynienia z hybrydą strategii i RPG. Rozgrywka w Dungeon Empires przebiega dwutorowo. Każdy z graczy przybiera dwie role. Z jednej strony mistrza podziemi budującego swoje lochy. Z drugiej natomiast, bohatera, który wyrusza do lochów innych graczy aby zdobyć łupy i doświadczenie.

Jeśli chodzi o strategiczny aspekt gry, to jest on bardzo podobny do takich klasyków jak Dungeon Keeper. Zadaniem gracza jest ciągła rozbudowa swojego lochu oraz takie jego planowanie, by bohaterowie chcący go splądrować szybko polegli. Każdy mistrz podziemi ma w swoim arsenale sporo środków, począwszy od wymyślnych pułapek, a skończywszy na całej menażerii potworów, które muszą być systematycznie trenowane. Należy także dbać o poziom ich szczęścia, aby były bardziej skuteczne w walce. Pokonani przez nasze monstra herosi zostawiają po sobie cenne łupy, które później możemy wykorzystać przy dalszej rozbudowie naszych lochów.

Aspekt przygodowy Dungeon Empires pozwala nam z kolei na wysłanie naszego bohatera w czeluście lochów innych graczy. Herosi sukcesywnie pokonując kolejne pułapki i potwory dostają cenny ekwipunek i punkty doświadczenia. Po pomyślnym pokonaniu wyzwań i przeszkód otrzymujemy nowe potwory, pułapki i schematy pokojów do naszego lochu. Warto wspomnieć, że walka zarówno podczas plądrowania, jak i obrony lochów jest turowa.

Jak na grę obsługiwaną z poziomu przeglądarki grafika w Dungeon Empires przedstawia się nad wyraz sympatycznie. Bardzo przyzwoite modele postaci oraz ostre tekstury pozwalają wczuć się zarówno w rolę mistrza podziemi, jak i bohatera, który je plądruje.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dungeon Empires: Odpowiednia dla każdego wieku.