Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2011, 11:15

autor: Olek

Wystartowała przeglądarkowa gra Dungeon Empires

Dobiegły końca trwające niespełna miesiąc otwarte beta testy angielskiej wersji przeglądarkowej produkcji Dungeon Empires. Od kilku dni Mistrzowie Podziemi mogą budować swoje lochy i najeżdżać sąsiadów. Z okazji premiery firma gamigo AG, która jest wydawcą gry, ogłosiła też promocję na zakup wirtualnej waluty - Dragon Ore, przydatnej w sklepiku ze specjalnymi przedmiotami.

Dobiegły końca trwające niespełna miesiąc otwarte beta testy angielskiej wersji przeglądarkowej produkcji Dungeon Empires. Od kilku dni Mistrzowie Podziemi mogą bez przeszkód rozbudowywać swoje lochy i najeżdżać sąsiadów. Z okazji premiery firma gamigo AG, która jest wydawcą gry, ogłosiła też promocję na zakup wirtualnej waluty - Dragon Ore, przydatnej w sklepiku ze specjalnymi przedmiotami.

Dungeon Empires to dzieło niemieckiego studia Limbic Entertainment, znanego polskim graczom przede wszystkim z Zemsty Urzędasa. Tym razem deweloperzy z Langen wzięli na warsztat produkcję łączącą elementy strategii i RPG. W efekcie powstała gra, której fani serii Dungeon Keeper z pewnością nie powinni przeoczyć.

Wystartowała przeglądarkowa gra Dungeon Empires - ilustracja #1

Podobnie jak w pierwowzorze, stworzonym przez nieistniejącą już firmę Bullfrog Productions, podstawą rozgrywki jest konstruowanie własnych lochów z mnóstwem śmiertelnie groźnych pułapek i całą menażerią potworów pomocnych w wypraszaniu intruzów. W Dungeon Empires zabawa polega jednak na tym, by równocześnie prowadzić działania ofensywne i plądrować podziemia innych graczy.

Wystartowała przeglądarkowa gra Dungeon Empires - ilustracja #2

Model biznesowy udostępnianej bezpłatnie gry bazuje na systemie mikrotransakcji. Oznacza to, że grać można za darmo, ale niektóre przedmioty lub ułatwienia wymagają stosownej opłaty. Zainteresowanym Dungeon Empires polecamy sięgnięcie po ten tytuł właśnie teraz. Po zakończeniu beta testów gra została zrestartowana, a więc wszyscy gracze zaczynają budowę swoich podziemi od początku.