Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dungeon Keeper (1997) (PC)
OkładkaDungeon Keeper (1997) (PC)

Dungeon Keeper (1997) PC

Innowacyjna strategia czasu rzeczywistego osadzona w klimatach fantasy, przygotowana przez Petera Molyneux i jego studio Bullfrog Productions (znane m.in. z serii Populous i Syndicate). W odróżnieniu od popularnych w latach 90.

Strategiczne | FPP | fantasy | RTS | widok izometryczny | humorystyczne | Game Pass | EA Play

Dungeon Keeper (1997) Premiera PC

26czerwca1997

pudełko PL

26czerwca1997

Steam

7marca2024

producent: Bullfrog Productions wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeon Keeper (1997)

Ghost Master

Evil Genius 2: World Domination

Overlord

Dungeon Keeper to rozgrywana w czasie rzeczywistym innowacyjna gra strategiczna, autorstwa Petera Molyneux. Jej tematem są odwieczne zmagania herosów, eksplorujących podziemne labirynty, wypełnione różnej maści kreaturami. W grze Bullfrog Productions nie wcielamy się jednak w takiego właśnie super rycerza, lecz w demonicznego władcę lochów, który stara się chronić swe włości przed zakusami innych władców oraz szukającymi sławy śmiałkami.

W tym celu musimy rozbudowywać nasze podziemia i wydzielać w nich miejsce dla różnych specyficznych komnat, jak np. sala tortur, sala treningowa, kurnik itp. Wszystko to by uczynić je doskonalszymi i zjednać sobie przychylność nowych, coraz bardziej bezwzględnych potworów. Równocześnie musimy zatroszczyć się o aspekt ekonomiczny, szukając nowych pokładów złota i diamentów, które będą stanowić żołd dla podległych nam stworzeń. Podczas rozgrywki należy też zadbać o stały rozwój technologiczny, który zagwarantuje nam wiele pomocnych gadżetów, jak pułapki, zapadnie, wzmocnione drzwi itd.

Przed nami kampania, składająca się z 20 podstawowych oraz 5 dodatkowych misji o różnorodnych celach i priorytetach. Wszystko to w interesującej mieszance ekonomicznej strategii RTS z elementami RPG. Dla amatorów gry wieloosobowej autorzy przygotowali również 15 map, dedykowanych zabawie w trybie multiplayer. Dungeon Keeper daje możliwość jednoczesnej gry nawet do 4 osób w sieci LAN bądź za pośrednictwem Internetu.

Gra Bullfrog Productions charakteryzuje się znakomitą oprawą wizualną, wykorzystującą akceleratory 3D. Miła dla oka, przejrzysta grafika ukazana jest w rzucie izometrycznym. Mamy jednak możliwość zmiany perspektywy na pierwszoosobową i obserwacji akcji z oczu kierowanego przez nas potwora. Warto odnotować, że Dungeon Keeper wydany został w naszym kraju w pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej. Jest to jedna z pierwszych gier, wydanych przez firmą Cenega w naszym rodzimym języku.

Ostatnia modyfikacja 8 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 984 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Keeper (1997): 16+

Dungeon Keeper (1997) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 75 MHz
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 80 MB HDD
  • DOS/Windows 95