Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Ghost Master (XBOX)
OkładkaGhost Master (XBOX)

Ghost Master

Oryginalna gra strategiczna czasu rzeczywistego opracowana przez studio Sick Puppies. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułowego Mistrza Duchów sprowadzonego do miasteczka Gravenville w celu terroryzowania i straszenia mieszkańców.

Strategiczne | RTS

Ghost Master Premiera

23maj2003

PC

27sie2004

PS2 XBOX

Ghost Master to debiutancki projekt studia developerskiego o nazwie Sick Puppies. Mamy tu do czynienia z dość nietypową strategią czasu rzeczywistego. Gracz wciela się w postać Mistrza Duchów, a jego zadaniem jest strasznie ludzi w kilkunastu różnych typach lokacji. Pomysł jest bardzo innowacyjny, przy czym podobne motywy można już było zaobserwować w takich produkcjach jak Evil Genius czy Dungeon Keeper. Ghost Master początkowo ukazał się wyłącznie na komputery osobiste, wersje przeznaczone na konsole (PS2 oraz Xbox) wydane zostały z rocznym poślizgiem. Poszczególne edycje niczym specjalnym się pomiędzy sobą nie różnią. Warto natomiast dodać, iż sterowanie zjawami dopasowane zostało do typowych konsolowych joypadów.

Wątek fabularny w trakcie właściwej zabawy nie odgrywa zbyt dużej roli. Akcja gry rozgrywa się w niewielkim miasteczku Gravenville. Zadaniem gracza jest straszenie jego mieszkańców. Kampania singleplayer składa się z dwudziestu etapów. Poszczególne poziomy są wyjątkowo zróżnicowane. Kolejne etapy rozgrywają się między innymi na terenie lokalnego posterunku policji, wewnątrz szpitala, czy też w lesie. Każdy z poziomów posiada kilka zadań, których obowiązkowo trzeba się podjąć. Gracz musi na przykład uwolnić więzionego przez wiele stuleci ducha, przerazić lokalnego mafioza, czy też doprowadzić grupkę zapaleńców do mitycznej Księgi Śmierci.

Do naszej dyspozycji oddano ponad 20 różnych typów zjaw. Kolejne duchy pojawiają się w miarę rozwoju rozgrywki. Każdy z potworów dysponuje indywidualnymi mocami i umiejętnościami. Większość z nich związana jest ze straszeniem ludzi i to na możliwie jak najwięcej sposobów. Każdy z mieszkańców Gravenville zachowuje się nieco inaczej. Przed przystąpieniem do właściwej akcji gracz powinien więc poznać czego poszczególne osoby najbardziej się lękają, tak aby móc wiedzę tę odpowiednio wykorzystać.

Interfejs obsługi w dalszym ciągu jest bardzo przejrzysty. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna gry. Niektórym mocom towarzyszą dodatkowe efekty świetlne. Zadbano również o realistyczne odwzorowanie zachowań mieszkańców Gravenville.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 3003 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ghost Master

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Ghost Master Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX