Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons (PC)

Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons PC

Oficjalny dodatek do oryginalnej gry strategicznej Dungeon Keeper autorstwa Petera Molyneux. Wraz z nim otrzymujemy piętnaście nowych misji przeznaczonych do zabawy z komputerem i tyle samo map dedykowanych do rozgrywek multiplayer.

To jest dodatek do gry Dungeon Keeper (1997).

Strategiczne | fantasy | RTS

PC Windows
Okładka Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons (PC)

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1997

31grudnia1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Deeper Dungeons jest oficjalnym dodatkiem do oryginalnej gry strategicznej Dungeon Keeper, stworzonej przez Petera Molyneux i jego studio Bullfrog Productions. Cechą charakterystyczną gry jest odwrócenie klasycznych schematów: zamiast wcielać się w śmiałka próbującego pokonać czające się w głębokich lochach potwory, gra stawia nas w roli władcy podziemi, broniącego tychże lochów przed zakusami śmiałków.

Dodatek niesie za sobą piętnaście nowych misji, przeznaczonych do zabawy z komputerem i tyle samo map dedykowanych do rozgrywek multiplayer. Zawiodą się jednak Ci, którzy liczyli na nową, ekscytującą kampanię. Misje dla jednego gracza nie są ze sobą połączone, a gra daje nam możliwość zaliczania ich w dowolnej kolejności, co stanowi istotną różnicę w porównaniu z wersją podstawową. Jednak w stosunku do pierwowzoru znacznie zwiększono ich poziom trudności. Stąd The Deeper Dungeons stanowić będzie nie lada wyzwanie przede wszystkim dla tych najbardziej zagorzałych fanów pierwszej części gry.

Prócz nowych, ekscytujących zadań dodatek wprowadza do rozgrywki szereg usprawnień, korygujących niedostatki gry podstawowej. Przede wszystkim wyraźnie poprawiono sztuczną inteligencję, zarówno komputerowych przeciwników jak i potworów. Nasi wrogowie lepiej radzą sobie z gromadzeniem złota i odpowiednim gospodarowaniem jego zasobami. Zwiększono również ich inteligencję podczas walki – w sytuacji gdy dowódca oddziału zostaje pokonany, żołnierze potrafią wybrać spośród siebie nowego lidera i kontynuować natarcie.

The Deeper Dungeons ukazał się w naszym kraju jako część pakietu Dungeon Keeper Gold zawierającego grę podstawową wraz z rozszerzeniem. Polski dystrybutor gry zadbał o profesjonalną, pełną polonizację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons

16+

Wymagania sprzętowe Dungeon Keeper: The Deeper Dungeons

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 75
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 100 MB HDD
  • DOS/Windows 95