Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2016, 12:09

autor: Movis

Dungeon Keeper za darmo w sklepie Origin

Firma Electronic Arts udostępniła za darmo grę Dungeon Keeper. Kultowa strategia studia Bullfrog Productions oferowana jest na platformie Origin w ramach akcji Specjalny Prezent.

Dungeon Keeper w skrócie:
  • producent: Bullfrog Productions;
  • wydawca: Electronic Arts;
  • gatunek: strategia z elementami ekonomicznymi oraz cRPG;
  • data wydania: 26 czerwca 1997 roku;
  • średnia ocen: 92,2% (GameRankings).

Firma Electronic Arts po raz kolejny rozdaje darmowe gry użytkownikom swojej platformy Origin. Po udostępnionym w czerwcu Nox przyszła kolej na klasyka, którego nie trzeba przedstawiać – Dungeon Keeper od Bullfrog Productions, odpowiedzialnego też za nieśmiertelne Populous, Syndicate czy Theme Hospital. DK było ostatnią produkcją, nad którą pracował w tym studiu projektant Peter Molyneux (twórca Black & White i serii Fable).

Tę grafikę można pamiętać z dużych tekturowych pudełek, w jakich sprzedawano grę. - Dungeon Keeper za darmo w sklepie Origin - wiadomość - 2016-10-07
Tę grafikę można pamiętać z dużych tekturowych pudełek, w jakich sprzedawano grę.

W 1997 roku pomysł odwrócenia klasycznych schematów rozgrywki był całkiem innowacyjny. Dungeon Keeper zapomniał więc o rycerzykach zwiedzających zatęchłe podziemia w poszukiwaniu skarbów i ze sloganem „Evil is Good” zaoferował strategiczną rozgrywkę z drugiej strony barykady. Budujemy w nim bowiem skomplikowany system kopalni, lochów i korytarzy najeżonych pułapkami. Dodatkowo zarządzamy naszym małym imperium zła, przyzywając kolejnych mrocznych sługusów. Każdy podwładny potrzebuje nieco innych warunków do życia, które musi im zapewnić Mroczny Pan. Co więcej, spokojny loszek od czasu do czasy nękają paladyni i inni rządni sławy i/lub chciwi herosi, z którymi trzeba sobie radzić. Nikt nie powiedział, że życie demonicznego zarządcy jest łatwe...

Oferta Specjalny Prezent nie ma określonej daty zakończenia, a produkty dostępne w jej ramach zmieniają się bez ostrzeżenia. Warto więc szybko pobrać dostępny tytuł w oficjalnym sklepie Origin lub z poziomu aplikacji systemowej. Wymagane jest aktywne konto w tej usłudze, które można założyć w tym miejscu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.