Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka Theme Hospital (PC)
OkładkaTheme Hospital (PC)

Theme Hospital

Utrzymana w humorystycznym tonie gra strategiczna, w której zostajemy właścicielem szpitala. Celem zabawy jest umiejętne prowadzenie placówki medycznej i dbanie o jej rozwój.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | 2D | humorystyczne | medyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theme Hospital Premiera

14maj1997

PC

20lut1998

PS1

producent: Bullfrog Productions wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A.

Przygotowana przez wybitnych specjalistów od gier strategicznych, studio Bullfrog, Theme Hospital opowiada o prowadzeniu placówki medycznej. Twórcy wcześniej opracowali też takie hity gatunku, jak Theme Park, Populous czy Syndicate.

Mechanika

W Theme Hospital gracz zostaje właścicielem szpitala, który musi zadbać o wszystkie aspekty funkcjonowania placówki i jej rozwój. Osiągnięcie sukcesu wymaga właściwego planowania rozkładu pomieszczeń, przemyślanych inwestycji w sprzęt, a także planowania badań naukowych. Kluczowe jest również zatrudnianie i szkolenie personelu. Dostępni na rynku pracownicy są opisani różnymi statystykami, które wpływają na ich umiejętności i zachowanie. Kolejne dobre decyzje skutkują wzrostem reputacji, która wpływa na większą popularność szpitala, a tym samym także liczbę przybywających klientów. Sporadycznie ordynator musi też stawiać czoła zdarzeniom losowym, jak wizyta celebryty, inwazja szczurów czy awaria techniczna urządzeń w salach. Istotną rolę w Theme Hospital pełni też zarządzanie budżetem szpitala, m.in. poprzez ustalanie wysokości opłat za badania czy liczbę odpłatnych diagnoz zalecanych pacjentom z konkretnymi przypadłościami.

Obszar gry jest prezentowany w rzucie izometrycznym. W ramach podstawowego modułu autorzy przygotowali kilkanaście misji, w których gracz rywalizuje ze sztuczną inteligencją, próbując osiągnąć szybciej wyznaczone cele. Tytuł dodatkowo umożliwia zabawę wieloosobową w sieci lokalnej lub przez internet nawet dla czterech osób.

Kwestie techniczne

Theme Hospital jest utrzymana w humorystycznej, nieco kreskówkowej stylistyce. Produkcja podchodzi do pracy lekarzy z przymrużeniem oka, pokazując wymyślone choroby i mocno przerysowane zachowania medyków oraz ich pacjentów.

Ostatnia modyfikacja 17 lutego 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 935 głosów czytelników.

Theme Hospital cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Theme Hospital

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Theme Hospital Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1