Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2011, 09:43

autor: Hed

Hawken - nowa wieloosobowa gra akcji o mechach

Mechy, czy inaczej maszyny kroczące, pojawiają się w wielu grach, ale niezbyt często stają się ich głównym tematem (jak w Armored Core lub Front Mission Evolved). Z tego względu z radością przyjmiemy projekt studia Adhesive Games – Hawken. W produkcji zasiądziemy za sterami potężnych machin i zmierzymy się z innymi graczami w sieci.

Mechy, czy inaczej maszyny kroczące, pojawiają się w wielu grach, ale niezbyt często stają się ich głównym tematem (jak w Armored Core lub Front Mission Evolved). Z tego względu z radością przyjmiemy projekt studia Adhesive GamesHawken. W produkcji zasiądziemy za sterami potężnych machin i zmierzymy się z innymi graczami w sieci.

Pierwszoosobowa gra akcji rozgrywa się w futurystycznym mieście i wprowadza do akcji potężne, ale zaskakująco zwinne maszyny bojowe. Twórcy zajmują się projektem dopiero od dziewięciu miesięcy, ale już teraz efekty są co najmniej ciekawe (sprawdźcie poniższy zwiastun). Technologią, która napędza projekt jest popularny Unreal Engine.

Autorzy gry wyjaśnili na swoim blogu, że drobne przycięcia widoczne w pierwszym zwiastunie nie mają miejsca podczas samej gry i wynikają wyłącznie z procesu nagrywania oraz wczesnej wersji produkcji. Muzykę do materiału stworzył niejaki Shadi.

Pewnym rozczarowaniem dla bardziej konserwatywnych fanów mechów będzie fakt, że w Hawken dostaniemy wyjątkowo dynamiczną i ruchliwą wersję maszyn. Producent chce stworzyć niezwykle intensywne sceny bitew, które będą oddawały klimat prowadzenia ciężkich pojazdów, ale jednocześnie pozostaną widowiskowe i szybkie.

W grze pojawią się dwa unikalne tryby rozgrywki drużynowej oraz kilka innych standardowych typów bitew wieloosobowych (w tym chociażby deathmatch). Studio Adhesive ma nadzieję wypuścić swoją produkcję za przystępną cenę na komputerach osobistych i konsolach (Xbox 360, PlayStation 3). Data premiery jest jeszcze nieznana.

Hawken - nowa wieloosobowa gra akcji o mechach - ilustracja #1
Hawken - nowa wieloosobowa gra akcji o mechach - ilustracja #2
Hawken - nowa wieloosobowa gra akcji o mechach - ilustracja #3
Hawken - nowa wieloosobowa gra akcji o mechach - ilustracja #4