Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Jagged Alliance Online (WWW)

Jagged Alliance Online WWW

Przeglądarkowa wersja popularnej marki turowych gier strategicznych, pozwalających przejąć kontrolę nad oddziałem najemników. Całość bazuje na rozwiązaniach poprzedników i stanowi koktajl strategii czasu rzeczywistego, turówki, a także cRPG, uzupełnionym o społecznościowe i MMO.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | współczesne konflikty | taktyczne | MMO

WWW
Okładka Jagged Alliance Online (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

15września2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jagged Alliance Online to sieciowa wersja klasycznej serii turowych gier strategicznych, opowiadającej o działaniach oddziału najemników, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Produkcja została stworzona przy współpracy niemieckich firm bitComposer Games, gamigo, a także studia Cliffhanger Productions. To ostatnie pełniło w przeszłości rolę podwykonawcy w procesie powstawania takich gier, jak Risen, Gothic 3, 7Million, a także SpellForce 2.

Przeglądarkowe Jagged Alliance Online powstało z uwzględnieniem wszystkich elementów, z których zasłynęły wcześniejsze odsłony kultowej marki. Mamy tu zatem do czynienia z miksem strategii czasu rzeczywistego, turówki, a także cRPG, uzupełnionym o element masowości (przywodzący na myśl inne popularne produkcje dostępne z poziomu przeglądarki). Gracz, realizując założenia kampanii, śledzi sytuację na serwerach, bierze udział w walkach, zawiązuje sojusze, a także dowiaduje się o ruchach wrogów.

Uczestnictwo w zabawie przebiega na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze gracz zarządza bazą i wysyła na misje grupy wyselekcjonowanych najemników. To, czy pokieruje nimi sam czy też zda się na AI, zależy tylko od niego. W zależności od wyboru, w pierwszym przypadku sukces zależy od poziomu wojaków, a także ich wyposażenia. Gdy zaś uczestnik zabawy zdecyduje się dowodzić samodzielnie, to wówczas zostaje przeniesiony na mapę taktyczną, na której toczy walkę z przeciwnikami, przemieszczając swoich podopiecznych i wydając im odpowiednie rozkazy (w systemie turowym lub w czasie rzeczywistym).

Druga płaszczyzna ma charakter społecznościowy. Mianowicie, gracz otrzymuje możliwość wspierania innych osób (poprzez udostępnianie im własnych najemników) lub też toczenia z nimi bezpośredniej walki.

Bez względu na wybór stylu rozgrywki, zwycięstwo w danej misji wiąże się z uzyskaniem gratyfikacji pieniężnej, a także wzrostem sławy gracza. Zdobyte fundusze wydaje się na rozbudowę bazy, zatrudnianie bardziej doświadczonych najemników, a także zakup wyposażenia dla tych żołnierzy, którzy akurat znajdują się w oddziale. Rozgrywka prezentowana jest za sprawą trójwymiarowej grafiki z izometrycznego rzutu kamery, przywodzącego na myśl rozwiązanie znane z poprzednich odsłon Jagged Alliance.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jagged Alliance Online

16+

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance Online

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Jagged Alliance Online ukaże się w tym miesiącu na Steamie. Gra otrzyma wiele poprawek
Jagged Alliance Online ukaże się w tym miesiącu na Steamie. Gra otrzyma wiele poprawek

wiadomość10 kwietnia 2013

Studio Cliffhanger Productions, deweloper gry Jagged Alliance Online, poinformowało, że pod koniec bieżącego miesiąca na Steamie ukaże się ulepszona wersja produkcji z zeszłego roku. Tytuł otrzyma szereg zmian i usprawnień.

Jagged Alliance Online – premiera finalnej wersji gry oraz nowy trailer
Jagged Alliance Online – premiera finalnej wersji gry oraz nowy trailer

wiadomość15 września 2012

Otwarte beta-testy przeglądarkowej turowej gry strategicznej Jagged Alliance Online dobiegły końca. Producent tytułu udostępnił już jego finalną wersję, a także nowy trailer.

Ruszyły otwarte beta testy Jagged Alliance Online
Ruszyły otwarte beta testy Jagged Alliance Online

wiadomość17 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla fanów gier turowych. Firma gamigo poinformowała właśnie o starcie otwartych beta testów przeglądarkowego Jagged Alliance Online.

Twórcy Jagged Alliance Online rozdają klucze do zamkniętej bety
Twórcy Jagged Alliance Online rozdają klucze do zamkniętej bety

wiadomość26 stycznia 2012

Beta-testy gry Jagged Alliance Online trwają już trzeci miesiąc, jednak do tej pory dostęp mieli nieliczni. Jeśli wcześniej nie załapaliście się do elitarnego grona, to teraz macie okazję sprawdzić, jak prezentuje się sieciowa kontynuacja kultowej serii turówek. Twórcy gry rozdają darmowe klucze.

Wieści ze świata (Saints Row: The Third, Alan Wake's American Nightmare, LittleBigPlanet) 17/1/12

wiadomość17 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej aktualizacji pecetowej wersji Saints Row: The Third, ścieżce dźwiękowej Alan Wake's American Nightmare, trybach multiplayer w grze Jagged Alliance Online oraz sześciu milionach poziomów stworzonych przez fanów serii LittleBigPlanet.