Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Jagged Alliance Online (WWW)
OkładkaJagged Alliance Online (WWW)

Jagged Alliance Online WWW

Przeglądarkowa wersja popularnej marki turowych gier strategicznych, pozwalających przejąć kontrolę nad oddziałem najemników. Całość bazuje na rozwiązaniach poprzedników i stanowi koktajl strategii czasu rzeczywistego, turówki, a także cRPG, uzupełnionym o społecznościowe i MMO.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | współczesne konflikty | taktyczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jagged Alliance Online Premiera WWW

15września2012

producent: Cliffhanger Productions wydawca: bitComposer Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jagged Alliance Online to sieciowa wersja klasycznej serii turowych gier strategicznych, opowiadającej o działaniach oddziału najemników, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Produkcja została stworzona przy współpracy niemieckich firm bitComposer Games, gamigo, a także studia Cliffhanger Productions. To ostatnie pełniło w przeszłości rolę podwykonawcy w procesie powstawania takich gier, jak Risen, Gothic 3, 7Million, a także SpellForce 2.

Przeglądarkowe Jagged Alliance Online powstało z uwzględnieniem wszystkich elementów, z których zasłynęły wcześniejsze odsłony kultowej marki. Mamy tu zatem do czynienia z miksem strategii czasu rzeczywistego, turówki, a także cRPG, uzupełnionym o element masowości (przywodzący na myśl inne popularne produkcje dostępne z poziomu przeglądarki). Gracz, realizując założenia kampanii, śledzi sytuację na serwerach, bierze udział w walkach, zawiązuje sojusze, a także dowiaduje się o ruchach wrogów.

Uczestnictwo w zabawie przebiega na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze gracz zarządza bazą i wysyła na misje grupy wyselekcjonowanych najemników. To, czy pokieruje nimi sam czy też zda się na AI, zależy tylko od niego. W zależności od wyboru, w pierwszym przypadku sukces zależy od poziomu wojaków, a także ich wyposażenia. Gdy zaś uczestnik zabawy zdecyduje się dowodzić samodzielnie, to wówczas zostaje przeniesiony na mapę taktyczną, na której toczy walkę z przeciwnikami, przemieszczając swoich podopiecznych i wydając im odpowiednie rozkazy (w systemie turowym lub w czasie rzeczywistym).

Druga płaszczyzna ma charakter społecznościowy. Mianowicie, gracz otrzymuje możliwość wspierania innych osób (poprzez udostępnianie im własnych najemników) lub też toczenia z nimi bezpośredniej walki.

Bez względu na wybór stylu rozgrywki, zwycięstwo w danej misji wiąże się z uzyskaniem gratyfikacji pieniężnej, a także wzrostem sławy gracza. Zdobyte fundusze wydaje się na rozbudowę bazy, zatrudnianie bardziej doświadczonych najemników, a także zakup wyposażenia dla tych żołnierzy, którzy akurat znajdują się w oddziale. Rozgrywka prezentowana jest za sprawą trójwymiarowej grafiki z izometrycznego rzutu kamery, przywodzącego na myśl rozwiązanie znane z poprzednich odsłon Jagged Alliance.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jagged Alliance Online: 16+

Jagged Alliance Online Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8