Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 10:19

autor: DogGhost

Ruszają beta-testy gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth

Firma gamigo poinformowała o rozpoczynających się zamkniętych beta-testach przeglądarkowych gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth.

Firma gamigo poinformowała o rozpoczynającej się fazie zamkniętej bety dwóch przeglądarkowych produkcji: Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth. Przypomniano również, że na ich oficjalnych stronach wciąż przyjmowane są zgłoszenia od graczy, którzy chcą wziąć udział w testach.

Ruszają beta-testy gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie gry UFO Online: Fight for Earth pojawiła się informacja, że pierwsza grupa użytkowników otrzymała zaproszenia. W zależności od wyników dzisiejszych testów (przede wszystkim pod względem wydajności serwerów) zostanie podjęta decyzja o liczbie osób, którym nowa produkcja studia Funatics Development zostanie udostępniona w ramach kolejnego etapu bety.

Gra UFO Online: Fight for Earth skupia się na rywalizacji PvP pomiędzy trzema frakcjami starającymi się zdobyć globalną dominację. Kolejne obszary zajmujemy walcząc z innymi graczami lub pokonując obcych. Dużą rolę w powodzeniu misji odgrywa rozbudowa bazy, a także wytwarzanie i ulepszanie posiadanej przez żołnierzy broni. Pod względem klimatu i podstawowej mechaniki gra nawiązuje do kultowej serii X-COM.

Ruszają beta-testy gier Jagged Alliance Online oraz UFO Online: Fight for Earth - ilustracja #2

W przypadku drugiego z wymienionych tytułów - Jagged Alliance Online – nie znamy dokładnej daty startu beta-testów. Zdaniem firmy gamigo jest to kwestia zaledwie kilku dni. Korzystając z okazji, warto zgłosić się już teraz, aby zwiększyć szansę na otrzymanie dostępu w ramach pierwszej serii zaproszeń.

Jagged Alliance Online pod wieloma względami przypomina UFO Online. W tym przypadku gracz obejmuje jednak kontrolę nad drużyną najemników biorących udział we współczesnym konflikcie zbrojnym. Przed misją decydujemy o składzie ekipy wybierając spośród ponad 60 żołnierzy dysponujących zróżnicowanymi umiejętnościami i albo sami kierujemy ich poczynaniami na mapie taktycznej, albo zdajemy się na sztuczną inteligencję. W przypadku tej produkcji duży niepokój budzi brak jakichkolwiek materiałów na oficjalnej stronie poza krótkim trailerem i opisem. Miejmy nadzieję, że ostatecznie gra sprosta wymaganiom starych wyjadaczy, którzy spędzili wiele godzin nad serią firmy Sir-Tech.