Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

20 mln sprzedanych DLC do Call of Duty: Black Ops i rekordowa liczba kopii Call of Duty: Modern Warfare 3 w sklepach

Na konferencji prasowej firmy Activision ujawniono wyniki sprzedaży dodatków DLC do gry Call of Duty: Black Ops. Ogłoszono również, że najnowsza odsłona Call of Duty: Modern Warfare 3 trafiła do sklepów w rekordowej liczbie egzemplarzy.

Firma Activision ujawniła wyniki sprzedaży pakietów map do gry Call of Duty: Black Ops. Przy okazji zdradzono, że do sklepów dostarczono rekordową liczbę egzemplarzy produkcji Call of Duty: Modern Warfare 3, która we wtorek zadebiutowała na rynku.

Od dnia premiery gry Call of Duty: Black Ops, dodatki DLC wprowadzające nowe mapy do trybu multiplayer rozeszły się w liczbie 20 milionów sztuk. Uczyniło to ten tytuł najbardziej dochodową grą konsolową pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku. Jak przyznał Eric Hirshberg (prezes Activision Publishing), przychody z samej sprzedaży rozszerzeń uplasowałyby dzieło studia Treyarch na trzecim miejscu w powyższym rankingu.

20 mln sprzedanych DLC do Call of Duty: Black Ops i rekordowa liczba kopii Call of Duty: Modern Warfare 3 w sklepach - ilustracja #1

Call of Duty: Black Ops – dodatek Rezurrection

Bardzo dobrze wróży to popularności pakietów DLC do najnowszej części Call of Duty: Modern Warfare 3. Amerykański wydawca ogłosił, że tytuł został rozesłany do sklepów w rekordowej liczbie nie tylko w historii firmy, ale także całej branży. Konkretnych danych nie podano, ale daje to ogólne pojęcie, jak dużej sprzedaży tej produkcji możemy się spodziewać.

Hirshberg zdradził także, że sporym zainteresowaniem cieszy się usługa Call of Duty: Elite. Do tej pory w jej ramach zarejestrowało się ponad milion użytkowników, a byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie problemy firmy Activision z zapanowaniem nad tak dużą liczbą zgłoszeń (obecnie można się spotkać z trudnościami z założeniem konta). Wydawca pracuje nad rozwiązaniem problemu i zastrzega, że w żaden sposób nie wpływa to na możliwość grania w Call of Duty: Modern Warfare 3.