Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 10:35

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Sony potwierdza - prace nad Jak and Daxter Collection trwają

Przedstawiciele Sony Computer Entertainment America ujawnili, że zestaw Jak and Daxter Collection jest obecnie w produkcji. Dalsze informacje zostaną ujawnione w niedługim czasie.

Przedstawiciele firmy Sony Computer Entertainment America potwierdzili pojawiające się od jakiegoś czasu doniesienia mówiące o tym, że Jak & Daxter Collection pojawi się na konsoli PlayStation 3.

Wygląda na to, że nagromadzenie niepotwierdzonych informacji zmusiło pracowników firmy Sony Computer Entertainment America do oficjalnego ujawnienia zestawu gier autorstwa studia Naughty Dog. „Możemy potwierdzić, że Jak and Daxter Collection nadchodzi i już wkrótce ujawnimy więcej informacji na jego temat” – powiedzieli przedstawiciele koncernu Sony.

Sony potwierdza - prace nad Jak and Daxter Collection trwają - ilustracja #1

Aktualnie nie znamy dokładnej daty premiery zestawu. W skład pakietu z pewnością wejdą gry: Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II: Renegade oraz Jak 3. W związku z tym, że przedstawiciele firmy Sony zdradzili tytuł zestawu (Jak and Daxter Collection, a nie Jak and Daxter Trilogy), możemy mieć nadzieję, że pojawią się w nim również Jak and Daxter: The Lost Frontier oraz Jak X: Combat Racing. Są to jednak tylko spekulacje i na potwierdzenie oficjalnego składu pakietu musimy jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że najpierw pojawienie się Jak & Daxter Collection sugerowała strona internetowa południowoafrykańskiej sieci handlowej BT Games, a następnie Justin Richmond z Naughty Dog wygadał się na jej temat na konferencji prasowej w Oslo. Ostatnie doniesienie było związane z zauważonym przez serwis Siliconera wpisem w bazie niemieckiej organizacji ratingowej.

Jak and Daxter to seria bardzo ciepło przyjętych gier platformowych stworzonych przez studio Naughty Dog na konsolę PlayStation 2. Do głównego nurtu cyklu zaliczyć możemy: Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II: Renegade, Jak 3 oraz Jak and Daxter: The Lost Frontier. Oprócz nich, markę reprezentują również Daxter na PlayStation Portable oraz gra wyścigowa Jak X: Combat Racing.