Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2011, 10:09

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Jak and Daxter HD Collection w przyszłym roku?

Podczas konferencji prasowej w Oslo, pracownik studia Naughty Dog wyjawił, że w 2012 roku na PlayStation 3 zadebiutuje zestaw pierwszych trzech gier z serii Jak and Daxter. Słynna seria platformówek miałaby więc pójść w ślady takich cykli jak God of War i Metal Gear Solid.

Najprawdopodobniej kolejna znana seria gier z konsoli Playstation 2 pojawi się w odświeżonej wersji na Playstation 3. Tym razem ma to być jeden z flagowych cykli autorstwa zespołu Naughty Dog, czyli kolekcja Jak and Daxter.

Kolejne doniesienia mówiące o wydaniu Jak and Daxter HD Collection pojawiły się na odbywającej się w Oslo konferencji prasowej dotyczącej gry Uncharted 3: Drake’s Deception. To właśnie tam Justin Richmond z Naughty Dog (przedwcześnie) zdradził, że zestaw gier z dwójką sympatycznych bohaterów pojawi się na PlayStation 3 w przyszłym roku.

Jak and Daxter HD Collection w przyszłym roku? - ilustracja #1

Jak and Daxter HD Collection będzie najprawdopodobniej zawierał w sobie trzy pierwsze odsłony cyklu, które pierwotnie pojawiły się tylko na konsoli PlayStation 2. Oznacza to, że w pudełku znajdziemy: Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II: Renegade oraz Jak 3. Do zestawu nie dołączy zatem gra Jak and Daxter: The Lost Frontier, która pojawiła się zarówno na PlayStation 2, jak i na przenośnej konsoli PlayStation Portable.

Zestaw tytułów z Jakiem i Daxterem byłby więc kolejną serią gier z PlayStation 2, która doczekała się ponownego wydania w rozdzielczości HD. Znalazłaby się wówczas w doborowym towarzystwie takich tytułów jak chociażby Team ICO Collection oraz God of War Collection. Aktualnie jednak wydawca cyklu, firma Sony, nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom.

Przypominamy, że studio Naughty Dog niedawno zakończyło prace nad trzecią częścią serii Uncharted zatytułowaną Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Gra zadebiutuje w polskich sklepach 2 listopada i będzie dostępna tylko na PlayStation 3.