Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 listopada 2011, 10:57

Nowy Xbox na święta 2012 roku?

Jeden z zagranicznych dziennikarzy twierdzi, że pod koniec przyszłego roku Microsoft wypuści nową konsolę, czyli następcę Xboksa. To kolejne plotki na temat zbliżającej się premiery rzekomej platformy koncernu.

Jeden z reporterów serwisu Windows Weekly twierdzi, że koncern Microsoft zamierza wypuścić nowego Xboksa w przyszłorocznym okresie świątecznym. Dziennikarz nie podał skąd dokładnie ma takie informacje, więc należy traktować je jako niepotwierdzone plotki. Jeśli te spekulacje sprawdzą się, w 2012 roku poznamy następcę Xboksa 360. Czy taki rozwój wydarzeń jest prawdopodobny?

Paul Thurrott, redaktor Windows Weekly, zdradził możliwą datę premiery nowego Xboksa w 233 odcinku podcastu nagrywanego przez załogę serwisu (w okolicach 88 minuty). Thurrott najwyraźniej opiera się na zasłyszanych opiniach i plotkach. Jego zdaniem, Microsoft będzie musiał pokazać nowy sprzęt na początku przyszłego roku – na przykład na imprezie Consumer Electronics Show.

Serwis Gamespot zauważył, że Microsoft niekoniecznie musi spieszyć się z zapowiedzią konsoli. W 2005 roku firma nie pokazała Xboksa 360 na wspomnianych targach CES, ale dopiero kilka miesięcy później (a konkretniej w maju, w stacji MTV oraz na E3 2005). Wszystko jest więc możliwe, tym bardziej, że to nie pierwsze plotki o następnej platformie giganta z Redmond.

Nowy Xbox na święta 2012 roku? - ilustracja #1

Co znajdziemy w nowym Xboksie? Dziennikarz spekuluje, że będzie on wpisywał się w politykę integrowania urządzeń Microsoftu na wzór Apple. Najprawdopodobniej dostaniemy sprzęt kompatybilny z innymi systemami – Windowsem 8 i Windows Phone. Podobno konsola będzie miała też wbudowaną obsługę wtyczki Silverlight, która umożliwi rozwinięcie funkcji internetowych telewizji.

Nie wiemy, czy Thurrott ma rację i jak wiele z jego przypuszczeń się sprawdzi. W ostatnich tygodniach o nowych platformach Microsoftu i innych firm mówi się bowiem sporo, a poszczególne źródła przynoszą rozbieżne informacje. Dwa dni temu pisaliśmy o przeciekach ze strony niejakiego MS nerda, który twierdzi, że następca Xboksa 360 będzie tańszy, mniejszy i wydajniejszy od poprzednika.

  1. Podcast Windows Weekly
  2. Więcej plotek o nowym Xboksie