Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Archlord (PC)

Archlord PC

MMOcRPG w świecie Chantra. Wcielamy się w przedstawiciela jednej z trzech ras i staramy się przejąć władzę nad całym uniwersum. Gra oferuje osiem unikatowych klas postaci - każda z własnymi indywidualnymi cechami i własnościami.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Archlord (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2006

Kolejny, po RF Online, przedstawiciel gatunku MMOcRPG z azjatyckim rodowodem, którego wydaniem na rynku europejskim i amerykańskim zainteresowała się firma Codemasters, później zaś prawa do tytułu przejęła spółka WebZen. Akcja osadzona została w świecie fantasy nazwanym Chantra, a za jej przedstawienie odpowiada nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny. Uniwersum Chantra jest niezwykle zróżnicowane pod względem wyglądu i krajobrazu. Występują w nim lokacje wizualnie nawiązujące do każdego z pięciu elementarnych żywiołów z, jakich stworzono ten świat, tj. ognia, ziemi, wody, powietrza oraz ducha. Dodatkowo uniwersum podzielone jest pomiędzy strefy wpływów trzech głównych nacji: ludzi, księżycowych elfów oraz orków, co nie pozostaje bez wpływu na jego wygląd. Wszystkie wyżej wymienione rasy są grywalne i każdy z użytkowników na początku zabawy musi wybrać, do której z nich ma przynależeć jego bohater. Ponadto, w obrębie wszystkich nacji, otrzymuje do wyboru osiem unikatowych klas postaci, z własnymi indywidualnymi cechami i własnościami. Są to odpowiednio: Knight, Archer, Mage (dla ludzi), Berserker, Hunter, Sorcerer (dla orków) oraz Ranger i Elementalist (księżycowe elfy).

Główne aktywności w grze to ciągłe rozwijanie swojego bohatera, poznawanie przygotowanego przez autorów świata i wykonywanie questów, jak również dynamiczna walka PvP z postaciami kierowanymi przez żywych ludzi. Twórcy posunęli się o krok dalej, umożliwiając graczom wywalczenie sobie tytułu lorda świata, który posiada nieograniczoną władzę i liczne niezwykłe moce z nią związane. Pełni on tą funkcję do momentu, aż kolejny gracz, który okaże się lepszy od innych, przejmuje „pałeczkę”. Rankingi obrazujące aktualną sytuację obecne są na stronie gry.

Autorzy zadbali o to, aby w świecie Chantra można było zdobyć setki różnego rodzaju przedmiotów, podnoszących cechy prowadzonego bohatera, w tym oczywiście broni i zbroi, jak również o to, aby można je było stopniowo ulepszać. To jednak nie wszystko, ponieważ w Archlord można wejść w posiadanie magicznych kamieni. Dzięki połączeniu ich z posiadanym ekwipunkiem oraz wykorzystaniu ich unikalnych cech, nasz awatar będzie dysponował jeszcze większą siłą i mocą. System walki nie należy do słabych elementów gry. Jest dość rozbudowany i pozwala na łączenie kilku prostych ruchów w ciosy specjalne. Potyczkom towarzyszą, rzecz jasna, efektowne rozbłyski i efekty graficzne.

Świat gry podlega stałym zmianom związanym nie tylko z cyklem dobowym (dzień i noc), ale i z dynamicznie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Wrażenia audiowizualne dopełnia jeszcze oryginalna ścieżka dźwiękowa nagrana przy współudziale Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 538 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Archlord

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Archlord

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09
Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09

wiadomość2 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Empire: Total War i Battlefield 2, problemy z MMO ArchLord, wydłużony darmowy tydzień z Crysis Wars, wzrost sprzedaży Xboksa 360 w UK, nowa gra Tale of Tales, koniec afery Hot Coffee, otwarcie kanadyjskiego studia firmy FunCom i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 czerwca 2008)

wiadomość23 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: króliczek Playboya, dodatki do ArchLorda i Sudden Strike 3, jubileusz Dragon’s Lair, Overlord w Europie i słówko o Battlefieldach. Zapraszamy do lektury.

ArchLord przyciągnął 500 tysięcy graczy
ArchLord przyciągnął 500 tysięcy graczy

wiadomość23 maja 2008

Rosnącą powoli popularnością może poszczycić się ArchLord, MMORPG koreańskiego studia NHN Games. Firma odpowiedzialna za jego wydanie na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych - Codemasters Online, poinformowała wczoraj, iż liczba graczy osiągnęła magiczny próg 500 tysięcy. Chociaż oczywiście nie jest to taki sukces na jaki swego czasu liczyli Mistrzowie Kodu.

Codemasters przygotowuje się do podbicia konsolowego rynku gier MMO

wiadomość21 marca 2008

Codemasters zamierza podbić konsole dwoma grami z gatunku MMO. Tym samym stanie w szranki m.in. z takimi konkurentami, jak The Agency (Sony), Age of Conan: Hyborian Adventures (Funcom) i tajemniczy projekt koreańskiego NCSoftu.

ArchLord za darmo

wiadomość17 sierpnia 2007

Wydana przez firmę Codemasters pozycja spod znaku MMOcRPG, ArchLord, niestety zawiodła nadzieje pokładane w niej przez swoich twórców. Gra przyciągnęła niezbyt zadowalającą liczbę graczy, a sytuacji tej nie poprawiło również zniesienie abonamentu (w styczniu tego roku). Zamiast jednak zamknąć projekt, Mistrzowie Kodu postanowili pójść w inną stronę – i chwała im za to.