Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Archlord (PC)
OkładkaArchlord (PC)

Archlord PC

MMOcRPG w świecie Chantra. Wcielamy się w przedstawiciela jednej z trzech ras i staramy się przejąć władzę nad całym uniwersum. Gra oferuje osiem unikatowych klas postaci - każda z własnymi indywidualnymi cechami i własnościami.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Archlord Premiera PC

28września2006

producent: NHN Games wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejny, po RF Online, przedstawiciel gatunku MMOcRPG z azjatyckim rodowodem, którego wydaniem na rynku europejskim i amerykańskim zainteresowała się firma Codemasters, później zaś prawa do tytułu przejęła spółka WebZen. Akcja osadzona została w świecie fantasy nazwanym Chantra, a za jej przedstawienie odpowiada nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny. Uniwersum Chantra jest niezwykle zróżnicowane pod względem wyglądu i krajobrazu. Występują w nim lokacje wizualnie nawiązujące do każdego z pięciu elementarnych żywiołów z, jakich stworzono ten świat, tj. ognia, ziemi, wody, powietrza oraz ducha. Dodatkowo uniwersum podzielone jest pomiędzy strefy wpływów trzech głównych nacji: ludzi, księżycowych elfów oraz orków, co nie pozostaje bez wpływu na jego wygląd. Wszystkie wyżej wymienione rasy są grywalne i każdy z użytkowników na początku zabawy musi wybrać, do której z nich ma przynależeć jego bohater. Ponadto, w obrębie wszystkich nacji, otrzymuje do wyboru osiem unikatowych klas postaci, z własnymi indywidualnymi cechami i własnościami. Są to odpowiednio: Knight, Archer, Mage (dla ludzi), Berserker, Hunter, Sorcerer (dla orków) oraz Ranger i Elementalist (księżycowe elfy).

Główne aktywności w grze to ciągłe rozwijanie swojego bohatera, poznawanie przygotowanego przez autorów świata i wykonywanie questów, jak również dynamiczna walka PvP z postaciami kierowanymi przez żywych ludzi. Twórcy posunęli się o krok dalej, umożliwiając graczom wywalczenie sobie tytułu lorda świata, który posiada nieograniczoną władzę i liczne niezwykłe moce z nią związane. Pełni on tą funkcję do momentu, aż kolejny gracz, który okaże się lepszy od innych, przejmuje „pałeczkę”. Rankingi obrazujące aktualną sytuację obecne są na stronie gry.

Autorzy zadbali o to, aby w świecie Chantra można było zdobyć setki różnego rodzaju przedmiotów, podnoszących cechy prowadzonego bohatera, w tym oczywiście broni i zbroi, jak również o to, aby można je było stopniowo ulepszać. To jednak nie wszystko, ponieważ w Archlord można wejść w posiadanie magicznych kamieni. Dzięki połączeniu ich z posiadanym ekwipunkiem oraz wykorzystaniu ich unikalnych cech, nasz awatar będzie dysponował jeszcze większą siłą i mocą. System walki nie należy do słabych elementów gry. Jest dość rozbudowany i pozwala na łączenie kilku prostych ruchów w ciosy specjalne. Potyczkom towarzyszą, rzecz jasna, efektowne rozbłyski i efekty graficzne.

Świat gry podlega stałym zmianom związanym nie tylko z cyklem dobowym (dzień i noc), ale i z dynamicznie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Wrażenia audiowizualne dopełnia jeszcze oryginalna ścieżka dźwiękowa nagrana przy współudziale Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 538 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Archlord

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Archlord Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP