Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2008, 10:31

Codemasters przygotowuje się do podbicia konsolowego rynku gier MMO

Codemasters zamierza podbić konsole dwoma grami z gatunku MMO. Tym samym stanie w szranki m.in. z takimi konkurentami, jak The Agency (Sony), Age of Conan: Hyborian Adventures (Funcom) i tajemniczy projekt koreańskiego NCSoftu.

Codemasters zamierza podbić konsole dwoma grami z gatunku MMO. Tym samym stanie w szranki m.in. z takimi konkurentami, jak The Agency (Sony, PS3), Age of Conan: Hyborian Adventures (Funcom, Xbox 360) i tajemniczy projekt koreańskiego NCSoftu.

Rynek gier MMO przyciąga jak magnes. Pecetowcy niemal co chwila zarzucani są kolejnymi tytułami z tego gatunku, ale co z ludźmi preferującymi granie na konsolach? Póki co, dla wielu firm to wciąż jeszcze nierozpoznany teren, a co za tym idzie kawałek tortu, który można sobie wykroić wydaje się być stosunkowo duży. Zainteresowanie ze strony graczy jest i choć rzeczywiście znacznie łatwiejsza wydaje się być produkcja na komputery PC, Codemasters się nie zraża i z optymizmem patrzy w przyszłość. „To jest odpowiedni okres na dobre konsolowe MMO. ” – mówi serwisowi GamesIndustry.biz David Solari, wiceprezes i główny menadżer Codemasters Online Gaming„Jesteśmy zainteresowani dwoma tytułami, które chcielibyśmy przenieść na konsole, a które chciałbym ujrzeć już w przyszłym roku.”

Przypomnijmy, że do chwili obecnej firma wydała już cztery gry MMO (The Lord of the Rings Online, RF Online, Dungeons & Dragons Online, ArchLord), a piąta (Jumpgate: Evolution) ukaże się w tym roku.