Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3
Okładka The Agency (PS3)
OkładkaThe Agency (PS3)

The Agency

The Agency jest grą z gatunku MMO, opracowaną w tej samej stajni, co Star Wars Galaxies, PlanetSide i seria EverQuest.

Akcji | FPP | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Agency jest grą z gatunku MMO, opracowaną w tej samej stajni, co Star Wars Galaxies, PlanetSide i seria EverQuest. Developerzy nadali niniejszemu dziełu cechy, właściwe gatunkowi FPS, więc esencję zabawy stanowi strzelanie, aczkolwiek nie brakuje chociażby krycia się w cieniu i rozwiązywania problemów logicznych. Wszystko rzecz jasna za pośrednictwem Internetu z udziałem tysięcy graczy z całego globu ziemskiego.

Temat przewodni rozgrywki zahacza o kino akcji w stylu cyklu przygód Jamesa Bonda. Możemy przynależeć do jednej z dwóch zwalczających się frakcji – szpiegowskiej (UNITE) i najemniczej (ParaGON). Każde z tych stronnictw oferuje swoim członkom dostęp do innego spektrum broni, wyposażenia dodatkowego etc. Zaczynamy zawsze jako żółtodziób i poprzez odnoszenie sukcesów w kolejnych misjach awansujemy w hierarchii. Jeśli jesteśmy wystarczająco zaawansowani, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć własną agencję i nawiązać współpracę z innymi organizacjami.

Pracownicy Sony Online Entertainment zadbali o mnóstwo emocjonujących misji do wykonania. Możemy je realizować zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji z wybranymi graczami lub postaciami niezależnymi, kontrolowanymi przez Sztuczną Inteligencję. Nasi wirtualni współpracownicy wykonują przydzielone im zadania (np. zbieranie informacji o miejscu pobytu osoby do zlikwidowania) nawet, gdy nie jesteśmy zalogowani, a o postępach informują np. za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Akcja toczy się w wielu lokacjach, umiejscowionych w rozmaitych zakątkach Ziemi. Trafiamy zatem m.in. do Pragi i Las Vegas, a w trakcie wykonywania misji popisujemy się celnym okiem, umiejętnością brawurowego prowadzenia samochodu etc. Bardzo ważną sprawą jest strój kontrolowanego przez nas bohatera, gdyż to on spełnia rolę klasy postaci. Mamy trzy typy ubiorów: Combat, Stealth oraz Support. W zależności od tego, który z nich założymy, zyskujemy dostęp od różnych zdolności (strzelanie, skradanie, włamywanie do komputerów).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Agency: 16+

PC
PS3