Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2010, 14:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Fable III, Empire: Total War, The Agency) 1/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym projekcie Will Wrighta, łatce do Empire: Total War, dwóch milionach Just Dance, zapowiedzi Naval Assault, opóźnieniu premiery Zeno Clash w wersji na X360, a także MMO The Agency. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym projekcie Will Wrighta, łatce do Empire: Total War, dwóch milionach Just Dance, zapowiedzi Naval Assault, opóźnieniu premiery Zeno Clash w wersji na X360, a także MMO The Agency. Zapraszamy do lektury.

David Reeves

David Reeves – do kwietnia ubiegłego roku dyrektor generalny europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment – przyjął propozycję firmy Capcom, obejmując podobne stanowisko w szeregach europejskiej dywizji japońskiego producenta i wydawcy. Reeves rozpocznie pracę w przeciągu kilka najbliższych dni.

Will Wright

Brytyjski IGN dotarł do dokumentów opisujących wstępnie nowy, autorski projekt Will Wrighta – popularnego producenta marek The Sims, Spore oraz SimCity. Jest nim interaktywny program telewizyjny o roboczej nazwie The Creation Project, w którym widzowie będą dzielić się własnymi pomysłami na różne historie. Zwycięski projekt doczeka się profesjonalnej realizacji i przybierze postać dwuodcinkowego serialu (każdy trwający po 30 minut), który miałby doczekać się emisji na łamach Current TV.

Empire: Total War

Firma Creative Assembly poinformowała o premierze nowego patcha 1.6 do gry strategicznej Empire: Total War, zapowiedzianego półtora miesiąca temu. Łatka usprawnia przede wszystkim funkcjonowanie sztucznej inteligencji w czasie bitew. Szczegóły znajdziecie na oficjalnym forum gry.

GameStop

Z dokumentów, do których dotarła redakcja serwisu 1UP wynika, że amerykańska sieć sklepów GameStop aż 75% przychodów czerpie ze sprzedaży produktów zaledwie pięciu koncerów – Nintendo (23%), Sony (17%), Microsoft (12%), Electronic Arts (12%) oraz Activision (11%). Pozostałych 25% sprzedaży zostało podzielonych pomiędzy 70 pozostałych firm, których gry, akcesoria lub sprzęt można znaleźć na półkach sklepów GameStop.

Mega Man 10

Mega Man 10 – platformówka stworzona przez firmę Capcom na modłę produkcji z lat 80. – zadebiutowała wczoraj w ofercie serwisu Xbox Live Arcade. Użytkownicy Xboksa 360 mogą nabyć grę za równowartość 800 punktów MS. Przypominamy jednocześnie, że gra od paru tygodni jest dostępna również w wersjach na Wii i PlayStation 3. W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi z kolei pierwszy dodatek DLC, w ramach którego znajdzie się nowa grywalna postać (Bass) oraz dodatkowa misja.

Just Dance

Firma Ubisoft ujawniła, że gra muzyczna Just Dance wyprodukowana wyłącznie z myślą o Nintendo Wii, sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy.

Fable III

Kolejną brytyjską gwiazdą, która dołączyła do obsady Fable III jest Jonathan Ross. Popularny w Wielkiej Brytanii prezenter radiowy i telewizyjny, a także krytyk filmowy, poinformował o tym fakcie za pośrednictwem Twittera. Wcześniej Peter Molynuex ujawnił, że w postać lokaja wcieli się John Cleese, komik znany z serii Monty Python, czy Hotel Zacisze.

Naval Assault: The Killing Tide

15 czerwca dojdzie do amerykańskiej premiery zręcznościowej gry akcji Naval Assault: The Killing Tide, w której przejmiemy kontrolę nad aliancką łodzią podwodną i weźmiemy udział w morskich bitwach toczonych w realiach II wojny światowej na północnym Atlantyku. Twórcy opracują na potrzeby gry ponad 30 zróżnicowanych misji, a także kilka trybów rozgrywki wieloosobowej. Producentem gry jest kanadyjskie Artech Studios, które w latach 90. zaprojektowało pecetowy symulator łodzi podwodnej Das Boot.

Wieści ze świata (Fable III, Empire: Total War, The Agency) 1/04/10 - ilustracja #1

Zeno Clash: Ultimate Edition

Chilijskie studio ACE Team zostało zmuszone opóźnić premierę gry akcji Zeno Clash: Ultimate Edition w wersji na Xboksa 360. Debiut, zaplanowany pierwotnie na wczoraj, odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia. Co ciekawe, ciągle nie znamy ceny produkcji (plotkuje się, że zostanie ustalona na poziomie 1200 punktów MS).

Project Natal

Izraelska firma PrimeSense ogłosiła, że sercem kontrolera Project Natal, z którego jesienią będą mogli skorzystać posiadacze Xboksa 360, jest zaprojektowany przez nią system 3D motion sensing o nazwie „PrimeSensor”. Szczegółowy opis technologii znajdziecie na łamach jej oficjalnej strony internetowej.

PlayStation 3

Sony udostępniło aktualizację firmware PlayStation 3 o oznaczeniu 3.21. Przypominamy, że głównym jej zadaniem jest usunięcie z systemu operacyjnego PS3 wsparcia dla innych OS-ów, w tym Linuksa. Update jest niestety obligatoryjny.

The Agency

John Smedley, prezes firmy Sony Online Entertainment, powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi GameTrailers, że grywalna wersja MMO The Agency (PC, PS3) zostanie zaprezentowana szerszej publiczności już za kilka tygodni. Istnieje szansa, że Smedley miał na myśli uruchomienie oficjalnych beta-testów produkcji. Według ostatnich informacji, pełna wersja The Agency zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Konsole

Z badań amerykańskiej grupy Parks Associates wynika, że w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano 64% wzrost liczby konsol podłączonych do Internetu. Większość użytkowników stwierdziła w ankiecie, że zdecydowała się na taki ruch, ponieważ chciała przeglądać zawartość Sieci również na ekranie telewizora.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

2010 FIFA World Cup South Africa

Blacklight: Tango Down

UFC Undisputed 2010

Spider-Man: Shattered Dimensions

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Hydro Thunder Hurricane

Mount & Blade: Warband

Facepalm - geometryczne wojny video magazyn

Cabal Online - llusion Castle

Lost Planet 2 - Co-Op Gameplay #2

Przegląd tygodnia - prosto w cyberświat! video magazyn

gry